Vb 2022: Stopira megint betalált, de Nigéria jutott tovább

2021.11.16. 18:58
Utolsó játéknapjához érkezett az afrikai világbajnoki selejtezők második köre, amelynek végén kialakul a 3. szakasz tíz csapatból álló mezőnye. Ehhez a mezőnyhöz csatlakozott kora este Algéria, miután leikszelt Burkina Fasóval, és megnyerte az A-csoportot, valamint Nigéria is, amely szintén döntetlent játszott a Zöld-foki-szigetekkel Lagosban, ám így is a csoportja élén végzett.

Az A-csoportban a képlet egyszerű volt, ha Burkina Faso nyer Algéria ellen, akkor a csoport élén zár, minden más esetben Algéria végez az első helyen, és jut tovább. Végül a minden más eset valósult meg. Algéria Rijad Mahrez találatával hamar vezetést szerzett a hazai közönség nagy örömére, ám Zakaria Sanogo még a szünet előtt egyenlített. A gólpárbaj a második félidőben is folytatódott Szofian Feguli góljára Issoufou Dayo felelt a hajrában büntetőből. 2–2A-csoportban a képlet egyszerű volt, ha Burkina Faso nyer Algéria ellen, akkor a csoport élén zár, minden más esetben Algéria végez az első helyen, és jut tovább. Végül a minden más eset valósult meg. Algéria Rijad Mahrez találatával hamar vezetést szerzett a hazai közönség nagy örömére, ám Zakaria Sanogo még a szünet előtt egyenlített. A gólpárbaj a második félidőben is folytatódott Szofian Feguli góljára Issoufou Dayo felelt a hajrában büntetőből. 2–2

Nigéria Viktor Osimhen találatával már az első percben előnybe került a Zöld-foki-szigetek ellen, amely Stopira révén négy perc múlva egyenlített szögletből – a Mol Fehérvár FC védője éppen a nigériai gólszerzőt előzte meg, mielőtt estében a hálóba lőtt. A fehérváriak játékosa három napja, a Közép-afrikai Köztársaság ellen is eredményes volt, akkor győzelmet ért a gólja.

A várható gólzárpor a folytatásban elmaradt, az 1–1-es eredmény a hazaiaknaktökéletesen megfelelt, hiszen így a döntetlennel is megnyerték a C-csoportot. A négyes másik mérkőzésén Libéria simán legyőzte a Közép-afrikai Köztársaságot, és harmadik lett.

STOPIRA GÓLJA

A D-csoportban Mozambik kora délután 1–0-ra legyőzte Malawit, ezzel a harmadik helyen végzett.

Az F-csoportban a már továbbjutó Egyiptom Gabon legyőzésével zárta a második kört, Líbia meg leikszelt Angolával, és megszerezte a harmadik helyet.