Vb 2022: Mexikó a hajrában fordított Jamaicában; győzött az USA

2022.01.28. 07:46
Alexis Vega szerezte Mexikó győztes gólját (Fotó: AFP)
A 2022-es labdarúgó-világbajnokság CONCACAF-zónabeli selejtezője harmadik szakaszának 9. fordulójában győztek az esélyesek – Mexikó Jamaicában 2–1-re, Kanada Hondurasban (2–0), az Egyesült Államok pedig hazai pályán (1–0) Salvador ellen. Costa Rica fontos három pontot szerzett Panama ellen, 1–0-s sikerével két pontra megközelítette a még interkontinentális pótselejtezőt érő helyen álló riválisát.

Mexikó
hiába volt óriási mezőnyfölényben Jamaicában, s hiába került emberelőnybe az első félidő végén, az 50. percben mégis a házigazda szerzett vezetést. Sokáig úgy tűnt, Daniel Johnson góljával otthon tartja mindhárom pontot Jamaica, de a 81. percben előbb Henry Martin találatával egyenlített Mexikó, majd a 83. percben Alexis Vega volt eredményes – megnyerve ezzel a meccset a vendégcsapatnak. Mexikó két vereséget követően tudott újra győzni a selejtezőben.

Alexis Vega győztes gólja

Kanada sorozatban negyedik sikerét aratta, így továbbra is vezeti a tabellát, s újabb nagy lépést tett a világbajnoki részvétel felé. Az együttes eddig csak 1986-ban szerepelt a viadalon, akkor a csoportkörben 2–0-ra kapott ki a magyar válogatottól.

Kanada második gólját Jonathan David szerezte, elképesztően szépre sikerült:

Az Egyesült Államok is mindent megtesz azért, hogy ott legyen a vb-n, miután a 2018-as seregszemléről lemaradt. Az USA győztes gólját Antonee Robinson szerezte, a balhátvédnek ez volt a második találata a nemzeti csapatban.

Az 5. helyen álló Costa Rica Bryan Ruiz góljával győzte le Panamát, a támadó 138. alkalommal viselte a címeres mezt, s ez volt pályafutása 50. világbajnoki selejtezője. A 36 éves futballista a szünetben állt be csereként, majd húsz perccel később már gólt ünnepelhetett.

Bryan Ruiz győztes gólja

ÉSZAK- ÉS KÖZÉP-AMERIKAI VB-SELEJTEZŐ, HARMADIK SZAKASZ
9. FORDULÓ
Jamaica–Mexikó 1–2
(Daniel Johnson 56., ill. H. Martin 81., A. Vega 83.)
Egyesült Államok–Salvador 1–0 (A. Robinson 52.)
Honduras–Kanada 0–2 (D. Maldonado 10. – öngól, J. David 73.)

5–17–123

A zárótabella első három helyezettje kijut a vb-re, a negyedikre pótselejtező vár.