Vb 2022: Kanada rekordgyőzelme a Kajmán-szigetek ellen

2021.03.30. 07:09
Alphonso Davies (fehérben) duplázni tudott a Kajmán-szigeteket ellen (Fotó: canadasoccer.com)<br />
Az eredetileg vasárnapra kiírt CONCACAF-zónabeli vb-selejtezőt Kanada és a Kajmán-szigetek között utazási nehézségek és a koronavírus miatti biztonsági intézkedések okán magyar idő szerint keddre virradóra rendezték: Kanada 11–0-ra diadalmaskodott, s ezzel vezeti a CONCACAF-zóna vb-selejtezőjének B-csoportját.

A 11 góllal nyerő kanadaiaknál a Vancouver Whitecaps támadója, Lucas Cavallini a 60. percben csereként lépett pályára, s a 68. és a 76. perc között három gólt szerzett – közte még a duplázó Alphonso Davis is betalált egyszer, és még egy büntetőt is kihagyott az észak-amerikai csapat.

A 11–0-s siker a kanadai válogatott valaha volt legnagyobb különbségű győzelmét jelenti, a három évvel ezelőtt az Amerikai Virgin-szigetek ellen elért 8–0-s győzelmet sikerült most felülmúlnia John Herdman szövetségi kapitány csapatának. Ez egyébként a Kajmán-szigeteknél is rekordot jelent, náluk a legnagyobb vereséget.

KÉT PERC, 11 GÓL – ÖSSZEFOGLALÓ

VB 2022, SELEJTEZŐ
CONCACAF-ZÓNA
1. KÖR
B-CSOPORT

Kajmán-szigetek–Kanada 0–11

A csoport állása: 1. Kanada 6 pont (16–1, 2 mérkőzés), 2. Suriname 6 (9–0, 2 mérkőzés), 3. Bermuda 0 (1–5), 4. Aruba 0 (0–6), Kajmán-szigetek 0 (0–14, 2 mérkőzés)