Vb 2022: ismét gólszegény meccsen verte meg Brazília Chilét

Cs. B.Cs. B.
2021.09.03. 08:15
Neymar vezérletével nyert Brazília (Fotó: AFP)
A júliusi Copa América negyeddöntőjükhöz hasonlóan Brazília ismét 1–0-ra győzte le Chilét, ezúttal a 2022-es labdarúgó-világbajnokság dél-amerikai selejtezősorozatában.

A Brazília és Chile közötti parázs hangulatú meccsek már-már megszokottak, a két együttes előző találkozóján egy piros és négy sárga lap volt a „termés”, míg a csapatok csütörtöki vb-selejtezőjén kiállítás nem volt, ugyanakkor nyolc sárga lapot kellett felmutatnia a játékvezetőnek.

A mérkőzés hősévé a Flamengo középpályása, Éverton Ribeiro avanzsált, aki csereként beállva, a 64. percben Neymar kipattanó lövését követően szerezte meg a brazilok győztes gólját.

Argentína már a 32. perctől emberelőnyben játszott Venezuela ellen, amelyet aztán 3–1-re győzött le. A gólokat az argentin oldalon az Inter támadói, Lautaro Martínez és Joaquín Correa, valamint az Atlético Madridban szereplő Ángel Correa szerezte.

DÉL-AMERIKAI VB-SELEJTEZŐ
9. FORDULÓ

Peru–Uruguay 1–1 (Tapia 25., ill. De Arrascaeta 29.)
Venezuela–Argentína 1–3 (Soteldo 94., ill. L. Martínez 45+2., J. Correa 71., Á. Correa 74.)
Bolívia–Kolumbia 1–1 (Saucedo 83., ill. R. Martínez 69.)
Chile–Brazília 0–1 (Ribeiro 64.)
Ecuador–Paraguay 2–0