Vb 2022: hoppá, Málta 3–0-ra eltángálta esélyesebb vendégét

K. Zs.K. Zs.
2021.09.01. 22:49
Joseph Mbong szerezte a máltaiak második gólját (Fotó: AFP)
Oroszország és Horvátország labdarúgó-válogatottjának moszkvai vb-selejtezője nem hozott gólt, döntetlenre végződött a Szlovénia–Szlovákia csata is (1–1), de a H-csoport így sem maradt nagy esemény nélkül szerda este: Málta rendszerint a rövidebbet húzó válogatottja szép gólokat szerezve 3–0-ra eltángálta Ciprust. Az első és az utolsó helyezettet mindössze három pont választja el egymástól!

MÁLTA–CIPRUS 3–0

Kosztasz Szoteriu 40. percbeli második sárga lapjával kezdődtek a ciprusiak gondjai Ta'Qaliban. Néhány perccel később Cain Attard közelről bevágta az emberelőnybe kerülő máltaiak vezető gólját, a szünet után Joseph Mbong szinte azonnal befejelte a másodikat, és hogy a vendégek ne álmodozhassanak fordulatról, szép támadás végén Attard megszerezte a harmadik hazai gólt is – ritka fölényes máltai siker született!

OROSZORSZÁG–HORVÁTORSZÁG 0–0

A csoport első és második helyezettjének moszkvai mérkőzését kihagyta a két vezéregyéniség, Luka Modric és Artyom Dzjuba, és nélkülük egyik fél sem tudott gólt szerezni. Az oroszok szervezetten, magabiztosan futballoztak, a horvátokban ezúttal nem volt annyi, hogy áttörjék a védelmüket.

SZLOVÉNIA–SZLOVÁKIA 1–1

Ljubljanában Róbert Bozeník gyönyörű fejes góljával a vendég szlovákok szerezték meg a vezetést, de a hazaiak még a szünet előtt egyenlítettek a lescsapdát kijátszó Petar Stojanovic lövésével. Az 1–1-re végződő mérkőzést Miha Blazic végigjátszotta a szlovén védelem közepén, ferencvárosi klubtársa, Róbert Mak a 64. percben állt be a szlovákokhoz.