Vb 2022: hatalmas pofon! Kolumbia a hajrában kapott ki Perutól

CS. M.CS. M.
2022.01.29. 00:02
James Rodríguez is ott volt a kolumbiaiak kezdőjében (Fotó: Getty Images)
Kolumbia hiába játszott szinte végig fölényben, 1–0-ra kikapott otthon Perutól a dél-amerikai vb-selejtező 15. fordulójában, pénteken.

A tíz dél-amerikai válogatott közül négy jut ki automatikusan az idei, katari világbajnokságra, az ötödik helyezett selejtezőn vívhatja ki a részvételt.

A Kolumbia–Peru mérkőzés rendkívül fontosnak ígérkezett a kijutás szempontjából, hiszen a 15. forduló előtt azonos pontszámmal állt a két válogatott az ötödik és a hatodik helyen. Az előzetesen favorit hazaiaknál ott voltak a legnagyobb sztárok a kezdőben (úgy mint James Rodríguez, Radamel Falcao vagy éppen Luís Dias), s végig uralmuk alatt tartották a meccset, de a helyzetkihasználással meggyűlt a bajuk.

Az utolsó szűk negyedórára kanyarodva tizenhéttel (!) több lövést eresztett el Kolumbia, a labdát pedig 70 százalékban birtokolta, de a 85. percben jött Edison Flores és megnyerte a meccset Perunak. Utóbbi ezzel feljött a 4. (egyenes kijutást érő) helyre, míg a kolumbiaiak csak a hatodikak.

AVenezuela–Bolívia mérkőzésen Salomon Rondón duplájával már a 35. percben 2–0-ra vezettek a hazaiak, majd Bruno Miranda még a szünet előtt szépített (2–1).

A második félidő elején aztán Darwin Machís növelte Venzeuela előnyét, a túloldalon pedig nem sokkal később jött egy kiállítás – ez gyakorlatilag eldöntötte a meccset. Rondón később megszerezte harmadik gólját is, így 4–1 lett a vége a hazaiaknak.