Vb 2022: Haaland begyötört egyet, de volt rá holland válasz

K. Zs.K. Zs.
2021.09.01. 22:44
Erling Haaland ekkora ellenállást leküzdve lőtte be a norvégok vezető gólját Hollandia ellen (Fotó: AFP)
Norvégia és Hollandia labdarúgó-válogatottja nem bírt egymással (1–1) a vb-selejtező G-csoportjának szerda esti rangadóján, és bár a törökök két góllal vezettek Montenegró ellen, végül nekik is be kellett érniük a döntetlennel – a vendégek a 97. percben egyenlítettek! A csoport harmadik szerdai mérkőzésen Lettország nagy csatában 3–1-re legyőzte a sokáig keményen ellenálló Gibraltárt.

NORVÉGIA–HOLLANDIA 1–1

Az oslói csoportrangadó első gólját Erling Haaland lőtte három védővel a nyakán, de még a szünet előtt jött a válasz: Davy Klaassen talált be közelről – ez volt a 100. olyan gólja az oranjénak, amelyiket Louis van Gaal szövetségi kapitányi irányításával szerzett (Van Gaal augusztusban tért vissza a válogatott élére, ez a harmadik kapitányi korszaka). A második félidő nem hozott gólt, a két csapat továbbra is jó eséllyel pályázik a csoportelsőségre.

TÖRÖKORSZÁG–MONTENEGRÓ 2–2

Milan Mijatovics, az MTK kapusa kemény próbatételnek nézett elébe szerda este Isztambulban, és az első félidőben nagyjából az történt, amire számítani lehetett: Cengiz Ünder egy megpattanó lövéssel már a 9. percben mattolta, majd a játékrész derekán Yusuf Yazici is góllal fejezett be egy jobb oldali akciót. Adam Marusics a szünet előtt szépített (tényleg szép gól volt, a Lazio védője remekül indult be), de sokáig úgy tűnt, pontszerzés nem lesz belőle – mígnem a 97. percben Riszto Radunovics remekül végrehajtott szabadrúgással, a mérkőzés utolsó rúgásából mégis döntetlenre alakította a végeredményt, és tartotta igen szoros versenyben a csoportot.

LETTORSZÁG–GIBRALTÁR 3–1

A Lincoln Red Imps nem is olyan régen egy lett csapat búcsúztatásával érte el a gibraltári szempontból történelmi bravúrt, az Európa-konferencialiga csoportkörébe jutást, és sokáig úgy tűnt, az ország válogatottja ezúttal sem tér haza üres kézzel. Két, egyaránt VAR-olt tizenegyesből esett góllal 1–1-re álltak a felek, mígnem a végjátékban Vladislavs Gutkovskis és Andrejs Ciganiks – utóbbi a dunaszerdahelyi DAC játékosa – egy-egy góllal szertefoszlatta a vendégek reményeit.

EURÓPAI VB-SELEJTEZŐK
4. FORDULÓ
G-CSOPORT
Törökország–Montenegró 2–2
(Ünder 9., Yazici 31., ill. Marusics 40., Radunovics 90+7.)
Lettország–Gibraltár 3–1 (Gutkovskis 50., 85. – az elsőt 11-esből, Ciganiks 89., ill. De Barr 71. – 11-esből)
Norvégia–Hollandia 1–1 (Haaland 20., ill. Klaassen 37.)