Vb 2022: Ecuador kiütötte Kolumbiát; Chile kikapott

B. A.B. A.
2020.11.18. 00:03
Ecuador alaposan megszórta Kolumbiát (Fotó: AFP)
Ecuador 6–1-re kiütötte Kolumbiát a dél-amerikai világbajnoki selejtező negyedik fordulójában.

Ecuador alaposan bekezdett Kolumbia ellen, 39 perc után már 4–0-ra vezetett, s bár a vendégek tizenegyesből szépítettek, a kolumbiai válogatott a második félidőben visszaállította, majd már emberhátrányban túl is szárnyalta a négygólos különbséget (6–1).

A másik korai mérkőzésen Chile hiába válaszolt gyorsan a korai kapott gólra, Venezuela a hajrában ismét betalált, és három vereség után megszerezte első pontjait a selejtezősorozatban (2–1).

VILÁGBAJNOKI SELEJTEZŐ, DÉL-AMERIKA
4. FORDULÓ
Ecuador–Kolumbia 6–1
(Arboleda 7., 90+1., Mena 9., Estrada 32., Arreaga 39., Plata 78., ill. James Rodríguez 45+1. – 11-esből)
Kiállítva: Plata (80. – Ecuador)
Venezuela–Chile 2–1 (Mago 9., Rondón 81., ill. Vidal 15.)

10. Bolívia 3 2 3–10 –7 0

A 18 forduló utáni záró tabella első négy helyezettje kijut a világbajnokságra, az ötödik helyezett interkontinentális pótselejtezőn vesz részt.