Vb 2022: Chile roppant értékes pontokat szerzett Bolíviában

M. D.M. D.
2022.02.01. 23:51
A meccs előtt nem sokkal a pálya egyes pontjain még állt a víz (Fotó: AFP)
Alexis Sánchez duplájára alapozva a chilei válogatott 3–2-re nyert Bolívia vendégeként a 2022-es labdarúgó-világbajnokság dél-amerikai selejtezősorozatának 16. fordulójában.

A találkozó az eredetileg tervezetthez képest fél órával később, magyar idő szerint csak 21.30 órakor kezdődhetett el, mert akkora mennyiségű eső zúdult La Paz városára, hogy a pálya egyes pontjain állt a víz. Miután sikerült játékra alkalmas állapotba hozni a gyepszőnyeget, elstartolhatott a mérkőzés, amelyen Alexis Sánchez bődületesen nagy szabadrúgásgóljával Chile szerezte meg a vezetést. VIDEÓ ITT! A hazaiak még az első félidőben egyenlítettek.

Utána sokáig nem esett újabb gól, majd az utolsó negyedórában a legutóbbi világbajnokságról lemaradó chileiek kevesebb mint tíz perc leforgása alatt kétszer is betaláltak – Sánchez újabb gólt lőtt (VIDEÓ ITT!) –, ezzel eldöntötték a meccset. A bolíviaiak a végén a nemzeti együttes történetének legeredményesebb játékosa, a válogatott színekben 30. gólját szerző Marcelo Moreno találatával már csak szépíteni tudtak.

Alexis Sánchez megmutatta klasszisát (Fotó: AFP)

Chile nagyon értékes három pontot szerzett, a 3600 méteres tengerszint feletti magasságon fekvő Hernando Siles Stadionban ugyanis nem gyakran szoktak a vendégcsapatok nyerni – tavaly egyetlen csapatnak sem sikerült, 2020 őszén Argentína (2–1) és Ecuador (3–2) tudott itt győzni egy-egy góllal.

Alexis Sánchezékre a Brazília elleni idegenbeli és az Uruguay elleni hazai selejtező vár még – utóbbi találkozó kulcsfontosságú lehet az automatikus kijutást érő 4. vagy az interkontinentális pótselejtezőre feljogosító 5. helyért folyó csata szempontjából.

DÉL-AMERIKAI VB-SELEJTEZŐ
16. FORDULÓ
Bolívia–Chile 2–3
(Enoumba 37., M. Moreno 88., ill. A. Sánchez 14., 86., M. Núnez 77.)

10. Venezuela 15 3 1 11 13–26 –13 10

A 18 forduló utáni záró tabella első négy helyezettje kijut a világbajnokságra, az ötödik helyezett interkontinentális pótselejtezőn vesz részt.

Két vagy több csapat pontazonossága esetén az alábbi kritériumok rangsorolnak az érintettek között (ebben a sorrendben):
(1) összesített gólkülönbség, (2) több szerzett gól, (3) egymás elleni eredmények (pont, gólkülönbség, több szerzett gól, két csapat holtversenye esetén az idegenben szerzett több gól), (4) fair play pontok (sárga lap –1; két sárga lapos kiállítás –3; direkt piros lap –4; sárga lap, majd direkt piros lap –5 pont), (5) sorsolás