Neymarék nem kegyelmeztek Chilének (Fotó: AFP)

A chileiek az első félidő végéig jól bírták Brazília ellen, ám a szünet előtt valami megtört bennük – Neymar tizenegyesből szerzett góljával és Vinícius Júnior találatával hirtelen kétgólos hátrányban találták magukat Vidalék.

A fordulás után sokáig nem történt semmi, majd a 72. percben az Aston Villában remek formában futballozó Philippe Coutinho is eredményes volt büntetőből, majd a kegyelemdöfést az Everton csatára, Richarlison vitte be: a 91. percben a tizenhatoson belülre érve ballal nagyszerűen lőtte ki a jobb alsót (4–0).

A selecao kijutása eddig sem volt veszélyben, 42 ponttal magabiztosan vezeti a vb-selejtezős tabellát. A másik oldalon viszont nagy a baj: 17 mérkőzés után Chilének csak 19 pontja van, s az utolsó körben már nem a saját kezében lesz a sorsa – ha Peru legyőzi Paraguayt vagy Kolumbia Venezuelát, akkor Sánchezék biztosan lemaradnak a 2022-es világbajnokságról.

A kolumbiaiak helyzete sem rózsás: ugyan hármat hintettek hazai környezetben Bolíviának, így is egy ponttal Peru mögött állnak a tabellán.

Uruguaynak De Arrascaeta szerencsés, kipattanóból szerzett gólja elég volt ahhoz, hogy 1–0-ra legyőzze az 5., s egyben pótselejtezős helyen álló Perut. Ezzel eldőlt, hogy az uruguayiakat láthatjuk Katarban télen.

Habár 3–1-es vereséget szenvedett Paraguay vendégeként, Peru vereségével mégis kijutott Ecuador a világbajnokságra.

DÉL-AMERIKAI VILÁGBAJNOKI SELEJTEZŐ
17. FORDULÓ

Uruguay–Peru 1–0 (De Arrascaeta 42.)
Kolumbia–Bolívia 3–0 (L. Díaz 39., Borja 72., Uribe 90.)
Brazília–Chile 4–0 (Neymar 44. – tizenegyesből, Vinícius Júnior 45+1., Philippe Coutinho 72. – tizenegyesből, Richarlison 90+1.)
Paraguay–Ecuador 3–1 (R. Morales 10., Hincapié 45+6., Almirón 54., ill. Caicedo 85. – tizenegyesből)