Vb 2022: az utolsó fordulóban lett oda Dánia 100 százalékos mérlege

K. T. I.K. T. I.
2021.11.15. 22:43
John Souttar fejes gólja indította el a győzelem felé Skóciát (Fotó: AFP)
Az eddig hibátlanul teljesítő Dánia 2–0-ra kikapott Skóciától a 2022-es világbajnokság európai selejtezősorozatának utolsó fordulójában a Hampden Parkban. Ausztria és Izrael is hazai sikerrel zárt.

Ne tagadjuk, az F-csoportban kevés releváns kérdés maradt az utolsó körre: konkrétan csak annyi, a már biztosan csoportgyőztes Dánia vajon megőrzi-e hibátlan mérlegét a már biztosan csoportmásodik, így pótselejtezős Skócia otthonában…

A pillanatnyi forma nem a dánok mellett szólt – már amennyiben az egész selejtezősorozatban kapott első góljukat, Feröer csütörtök esti szépítő találatát vészjósló jelként értelmezzük.

A meccset a dánok kezdték jobban, ám míg Daniel Wass ziccerben leadott lövése, majd Andreas Christensen átlövési kísérlete is elkerülte a kaput, addig a félidő derekán Liam Cooper szöglete után John Souttar fejese nemhogy pontos volt, de egyenesen védhetetlen is Kasper Schmeichel számára (1–0).

Dánia lehetett volna az egyetlen európai csapat ebben a sorozatban, amely pontvesztés nélkül, százszázalékos mérleggel kvalifikál Katarba, ám hiába tettek meg ezért mindent, a második félidő a már-már nyomasztó mezőnyfölényük ellenére sem hozott gólt a vendégeknek. A hajrára kinyíló dánok ráadásul a 86. percben Stuart Armstrong indításából Che Adams találatával a kegyelemdöfést is megkapták… (2–0).

Dánia 90 perc alatt kétszer annyi gólt kapott, mint előtte kilenc meccsen.

Skócia zsinórban hat győzelemmel zárta le a vb-selejtezősorozatot.

Az utolsó fordulóban sem Izrael (3–2 Feröer ellen), sem Ausztria (4–1 Moldova ellen) nem vesztett pontot, így egyik csapat pozíciója sem változott.

EURÓPAI VB-SELEJTEZŐK
10. FORDULÓ

F-CSOPORT
Ausztria–Moldova 4–1
(Arnautovic 4., 55. – a másodikat 11-esből, Trimmel 22., Ljubicic 83., ill. I. Nicolaescu 60.)
Izrael–Feröer 3–2 (Dabbur 30. – 11-esből, Weisszman 58., Peretz 75., ill. Vatnhamar 62., K. Olsen 72.)
Skócia–Dánia 2–0 (Souttar 35., Che Adams 86.)