Vb 2022: az USA átvette a vezetést a selejtezőben

KRASZNAI BENCEKRASZNAI BENCE
2021.11.13. 08:38
Az Egyesült Államok 2–0-s sikert ért el Mexikó ellen (Fotó: Getty Images)
Az Egyesült Államok 2–0-ra legyőzte Mexikót az észak- és közép-amerikai labdarúgó-világbajnoki selejtezősorozatban, ezzel megelőzte őt a tabellán, az élre állt. Kanada megtartotta a továbbjutást érő harmadik helyét, mivel 1–0-ra nyert Costa Rica ellen. Panama kétgólos hátrányból állt fel Hondurasban, és 3–2-es diadalt aratott, Salvador és Jamaica nem bírt egymással, 1–1-es döntetlent játszottak.

Megérdemelt győzelmet aratott az Egyesült Államok a Cincinnatiben rendezett rangadón: szinte végig dominált Mexikó ellen, ám ennek először csak a 74. percben lett meg az eredménye, ekkor a Chelsea középpályása, Christian Pulisic szerzett gólt (1–0). A 85. percben a Juventust erősítő Weston McKennie szintén betalált, így az is belefért, hogy négy perccel később Miles Robinsont kiállította a játékvezető: 2–0 lett a vége, és ezzel Gregg Berhalter válogatottja átvette a vezetést Mexikótól a tabellán.

Panama egészen a 77. percig kétgólos hátrányban játszott Hondurasban, de nem adta fel a harcot: Cecilio Waterman, César Yanis és a DAC játékosa, Eric Davis is betalált – utóbbi döntötte el a mérkőzést –, ezzel 3–2-es diadalt arattak a vendégek. Különösen fontos volt ez a három pont, hiszen lőtávolban maradtak az automatikus továbbjutást jelentő harmadik helytől, Kanadától.

A kanadaiak ugyanis ismét győztek, ezúttal hazai pályán 1–0-s sikert értek el Costa Rica ellen.

Salvador és Jamaica nem bírt egymással, a végjátékban mindkét válogatott betalált, így 1–1-es döntetlennel ért véget a találkozó.