Vb 2022: az olaszok immár 37 meccse veretlenek

2021.09.08. 22:37
Moise Kean duplázott Litvánia ellen (Fotó: AFP)
Az Európa-bajnok olasz válogatott 5–0-s diadalt aratott Litvánia felett, Svájc azonban nem bírt Észak-Írországgal, 0–0-s döntetlent ért el a labdarúgó-világbajnoki selejtezősorozat európai zónájának C-csoportjában.

A harminchat meccs óta veretlen olasz válogatott hazai pályán fogadta a sereghajtó litvánokat. Roberto Mancini csapata az első félidőben lényegében lemosta a pályáról riválisát: rendkívül hatékonyan játszott, sőt... Negyvenöt perc alatt csupán háromszor találta el a kaput, mégis 4–0-s vezetésre tett szert. Ez úgy fordulhatott elő, hogy a második találat öngólból született: Giacomo Raspadori lövése Edgaras Utkus mellkasáról pattant a kapuba. A vezetést nem mellesleg Moise Kean szerezte meg a 11. percben, Raspadori növelte háromra a különbséget, míg a félidei eredményt Kean állította be, Federico Bernardeschi gyönyörű passzát értékesítette.

Az olaszok a második játékrészt is kiválóan kezdték, az 54. percben Giovanni Di Lorenzo beadásnak tűnő lövéséből a labda végül Ernestas Setkus kapujában landolt. Mint kiderült, ezzel beállította az 5–0-s végeredményt.

A csoport második helyéért küzdő svájci válogatott az északírekotthonába utazott, és a 33. percben büntetőhöz jutott, de Haris Seferovic rosszul helyzete a labdát, amelyet Bailey Peacock-Farrell kapus védett. Svájc hiába birtokolta többet a labdát, s lőtt több mint kétszer annyit a kapura, mint a rivális, 0–0 lett a vége, és így be kellett érnie az egy ponttal.