Anglia takaréklángon játszva is simán megverte Andorrát

2021.09.05. 17:48
Lingard (jobbra) két gólt is szerzett, nehéz volt tartani (fotó: AFP)
A világbajnoki selejtezők európai I-csoportjában az eddig pontveszteség nélkül álló Anglia a teljesen esélytelennek számító Andorrát fogadta, és nem is történt meglepetés, 4–0-ra nyert a listavezető.

EURÓPAI VB-SELEJTEZŐK
I-CSOPORT
SZEPTEMBER 5.
Anglia–Andorra 4–0 (Lingard 18., 78., Kane 72. – 11-esből, Saka 85.)

A TALÁLKOZÓ ÉLŐ KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA LEHET NYOMON KÖVETNI.

Nem történt meglepetés. Anglia a világbajnoki selejtezők ötödik mérkőzésén is győzött, ezúttal Andorra ellen. Az andorraiak nem árultak zsákbamacskát, azonnal behúzódtak a kapujuk elé, és várták az angol rohamokat. Ezek a rohamok azonban elmaradtak. Takaréklángon égett az „angol B”, de még így is sikerült gólt szerezni a 18. percben. Jesse Lingard lőtte a gólt Bukayo Saka beadása után. A támadó középpályás azonnal a szögletzászló felé vette az irányt, ahol Cristiano Ronaldo híres „Siuuu” gólörömét mutatta be – persze azért a sajátját is beletette.

Nem véletlen, hogy Lingard a portugál klasszisnak ajánlotta a gólját, hiszen végre együtt játszhat a Manchester Unitedben gyerekkori hősével. Korábban még videó is készült arról, hogy Cristiano Ronaldo a fiatal Lingardnak – és még néhány társának – mutat néhány zseniális trükköt.

A gól annyira megnyugtatta az angolokat, hogy lényegében a 60. percig nem sok újabb helyzet adódott. Ekkor Southgate cserékre szánta el magát, bejött Harry Kane, és nem sokkal később meg is szerezte 40. gólját a válogatottban – ezúttal tizenegyesből.

Az utolsó negyedórára nagyon elfáradt Andorra, amelynek a kapujába még Lingard és Saka is betalált (4–0). A négygólos vereség ellenére az andorraiak magukhoz képest jó teljesítményt nyújtottak, emelt fővel jöhetnek Budapestre. Az angolok pedig mennek Lengyelországba, és ha nyernek, lényegében ki is jutottak a vb-re.