Vb 2022: a franciák hazai pályán nem bírtak a bosnyákokkal

V. Á.V. Á.
2021.09.01. 22:40
A franciák nem tudták legyőzni a bosnyákokat (Fotó: AFP)
Franciaország 1–1-es döntetlent játszott Bosznia-Hercegovinával a 2022-es labdarúgó-világbajnokság európai selejtezőinek D-csoportjában. A kvintett másik mérkőzésén Ukrajna nem tudott győzni Kazahsztánban.

FRANCIAORSZÁG–BOSZNIA-HERCEGOVINA 1–1

A bosnyákok meglepetésre a 36. percben megszerezték a vezetést Strasbourgban a rutinos támadó, Edin Dzeko góljával. Sokáig azonban nem örülhettek, az átigazolási időszak utolsó napján az Atlético Madridhoz visszatérő Antoine Griezmann hátáról a gólvonal mögé került a labda a 40. percben, videózás után pedig gólt ítélt a játékvezető.

A fordulás után emberhátrányba került a házigazda, miután Jules Koundé piros lapot kapott az 51. percben. Ennek ellenére a franciák voltak veszélyesebbek a folytatásban. Több gól nem született, négy kör után ez Franciaország második döntetlenje a sorozatban.

Az FTC három bosnyák labdarúgója, Adnan Kovacevic, Eldar Civic és Stjepan Loncar a kispadon kezdett – Civic az 54., Loncar a 72. percben állt be.

GRIEZMANN GÓLJA

KAZAHSZTÁN–UKRAJNA 2–2

A selejtezősorozatot három döntetlennel kezdték az ukránok, Kazahsztánba pedig már új szövetségi kapitánnyal utaztak – az Andrij Sevcsenko helyére augusztusban kinevezett Olekszandr Petrakovval.

Sokat nem kellett várni az új éra első góljára, Roman Jaremcsuk a 2. percben 20-22 méterről bombázott a kapuba. Kazahsztán azonban Ruszlan Valiullin találatával a 74. percben egyenlített. Majd a 82. percben beállt a 20 esztendős ukrán támadó, Danilo Szikan, aki a 93. percben gólt szerzett debütáló mérkőzésén. Hiába tűnt úgy, hogy ezzel megnyeri a meccset Ukrajna, a 96. percben ismét Valiullin volt eredményes, amivel beállította a 2–2-es végeredményt.

Fordított szereposztásban, március 31-én Kijevben 1–1-es döntetlent játszottak a csapatok. Ukrajna négy forduló után négy, Kazahsztán három kör után két ponttal áll a csoportban.

A Ferencváros két játékosa, Ihor Haratin és Olekszandr Zubkov sem szerepelt a meccskeretben. A Mol Fehérvár középpályása, Jevhen Makarenko nem állt be a találkozón.