Vb 2022: a Fehérvár védője győztes gólt szerzett – videó

R. P.R. P.
2021.11.13. 19:27
Stopira (vörös hajjal) a gólja után
A 2022-es labdarúgó-világbajnokság afrikai selejtezőjének második csoportkörében a Zöld-foki-szigetek 2–1-re legyőzte a Közép-afrikai Köztársaságot. 1–1 után Stopira, a Fehérvár védője fejelte a győzelmet jelentő gólt.

A B-csoportban Tunéziának mindössze egy pontra volt szüksége Egyenlítői-Guinea ellen ahhoz, hogy továbbjusson a selejtező harmadik körébe, mivel így egy fordulóval a vége előtt négypontosra növeli az előnyét az élen. A 84. percig úgy tűnt, ez sikerül is, ám ekkor Pablo Ganet révén a hazaiak megszerezték a vezetést, és 1–0-ra nyertek. Így ebben a csoportban még nem dőlt el, melyik csapat jut tovább.

A C-csoportban Nigériának a továbblépéshez le kellett győznie idegenben Libériát, továbbá a Zöld-foki-szigetek nem nyerhetett otthon a Közép-afrikai Köztársaság ellen. Nigéria nyert is 2–0-ra, csakhogy hiába állt a másik meccs 1–1-re sokáig, a 76. percben jött Stopira. A Fehérvár védője egy fejessel megszerezte a vezetést, és mint később kiderült, a győztes gólt a zöld-fokiaknak. Az utolsó fordulóra maradt a döntés, hogy Nigéria vagy a Zöld-foki-szigetek folytathatja a harmadik körben.

Zöld-foki-szigetek–Közép-afrikai Köztársaság 2–1 (Stopira gólja 1:55:00-nál)