Vb 2022, A-csoport: megvan az írek első győzelme; a szerbek Luxemburgban nyertek

B. D. K.B. D. K.
2021.10.09. 22:40
Callum Robinson (középen) két gyönyörű gólt szerzett (Fotó: Getty Images)
Írország 3–0-s győzelmet aratott Azerbajdzsánban, míg Szerbia 1–0-ra nyert Luxemburgban a labdarúgó-világbajnokság európai selejtezőjének A-csoportjában.

A két nyeretlen együttes, Azerbajdzsán és Írország összecsapását az írek kezdték jobban, akik Callum Robinson pazar átlövésével már a 7. percben vezetést szereztek. A West Bromwich játékosa kb. 18 méterről lőtte ki csodásan a jobb felső sarkot (0–1).

Noha jóval többet birtokolta a labdát Azerbajdzsán és többet is próbálkozott, a 39. percben ismét Robinson volt eredményes, aki szinte ugyanonnan vette be a kaput, mint a meccs elején, ám ezúttal a bal sarkot választotta (0–2).

A mérkőzés hajrájában még Chiedozie Ogbene is betalált egy szöglet után (0–3), így Írország magabiztosan nyert Azerbajdzsánban.

Vezetik csoportjukat a szerbek (Fotó: AFP)

Szerbia Luxemburgban lépett pályára, és egy küzdelmes mérkőzésen diadalmaskodott. A 68. percben Dusan Vlahovicsot ugratták ki ziccerben, aki közelről értékesítette a ziccert (0–1).

Győzelmüknek köszönhetően a szerbek az élre ugrottak, igaz, Portugália egy meccsel kevesebbet játszott.