Megszületett Katar első vb-gólja, de ez nem volt elég a pontszerzéshez Szenegál ellen

2022.11.25. 13:56
Szenegál a második meccsét már megnyerte a csoportban (Fotó: Getty Images)
Szenegál 3–1-ra legyőzte a házigazda Katart a labdarúgó-világbajnokság A-csoportjának harmadik mérkőzésén. Ezúttal is remek, gólokban gazdag második félidőt láthattunk a tornán.

VILÁGBAJNOKSÁG, KATAR
2. FORDULÓ
A-CSOPORT
KATAR–SZENEGÁL 1–3 (0–1)
Doha, al-Tumama Stadion. Vezette: Antonio Mateu Lahoz (spanyol)
KATAR: Barsem – I. Mohammad, Pedro Miguel (Vaad, 83.), Huhi, A. Hasszan, H. Ahmed (Szalman, 83) – Budiaf (Hatem, 69.), Madibo, al-Hajdosz (M. Muntari, 74.) – A. Ali, Afif.Szövetségi kapitány: Félix Sánchez
SZENEGÁL:
É. Mendy – Sabaly, Koulibaly, Ab. Diallo, Jakobs (P. Cissé, 78.) – I. Gueye, N. Mendy (P. Sarr, 78.) – I. Sarr (I. Ndiaye, 74.), B. Dia, K. Diatta (Ciss, 64.) – Diédhiou (Dieng, 74.). Szövetségi kapitány: Aliou Cissé
Gólszerző: M. Muntari (78.), ill. B. Dia (41.), Diédhiou (48.), Dieng (84.)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Világbajnokságon most először találkozott egymással az Ázsia-kupa címvédője (Katar) és az Afrika-kupa győztese (Szenegál).

A 4. percből jegyezhettük fel az első lövési kísérletet, Ismaila Sarr éles szögből leadott kísérletét azonban blokkolta az egyik védő.

Az első negyedóra végén veszélyeztetett először a hazai csapat. Percekkel később aztán a túloldalon Diédhiou fejeséből majdnem vezetést szerzett Szenegál, Barsem kapus nem a legjobb ütemben mozdult ki a kapujából. A katari kapuvédő, fogalmazzunk úgy, veszélyesen futballozott az első játékrészben, mert volt még egy rossz kijövetele Édouard Mendy kirúgása után.

Bő fél óra elteltével az egyik katari játékos a földre huppant, de a spanyol játékvezető, Antonio Mateu Lahoz sípja néma maradt. Jó döntés született? Megoszlanak a vélemények a szerkesztőségünkben is.

A 41. aztán megszerezte a vezetést Szenegál. Huhi hibázott nagyot a tizenhatoson belül, Boulaye Dia köszönte szépen a labdát, és a kapuba lőtte azt (0–1).

A szünet után rögtön megduplázta előnyét a szenegáli csapat, egy sarokrúgás után Famara Diédhiou csúsztatott a kapuba (0–2).

A gól után a vendégek átengedték a területet Katarnak, amire majdnem rá is fizettek. A 61. percben Abdelkarim Hasszan bombázott távolról, majd Almoez Ali lövését védte bravúrral Mendy.

A 67. percben Iszmail Mohammad bólintott, de a Chelsea kapusa ezúttal is állta a sarat, és bizonyította klasszisát.

A 78. percben a csereként pályára lépő Mohammed Muntari szerezte meg Katar első gólját a világbajnokságok történetében, méghozzá egy gyönyörű fejesből (1–2).

Az egyenlítés nem jött össze, ugyanis Bamba Dieng a hajrában lezárta a meccset (1–3).

A MÉRKŐZÉS HIVATALOS FIFA-ÖSSZEFOGLALÓJA A KÉPRE KATTINTVA MEGTEKINTHETŐ! (Fotó: Getty Images)

Katar továbbra is pont nélkül áll a csoportban, és jó eséllyel nem jut tovább, míg Szenegálnak megvan az első győzelme a vb-n.

1. Ecuador 1 1 2–0 +2 3
1. Hollandia 1 1 2–0 +2 3
3. Szenegál 2 1 1 3–3 0 3
4. Katar 2 2 1–5 –4 0

KATAR
KAPUSOK: 1 Szaad al-Sib(al-Szadd),21 Juszef Hasszan(al-Garafa),22 Mesaal Barsem(al-Szadd)
VÉDŐK: 2 Pedro Miguel „Ró-Ró(al-Szadd),4 Mohammed Vaad(al-Szadd),5 Tarek Szalman(al-Szadd),13 Muszab Heder(al-Szadd),14 Homam Ahmed(al-Garafa),15 Basszam al-Ravi(al-Duhail),16 Bualem Huhi(al-Szadd),17 Iszmail Mohammad(al-Duhail)
KÖZÉPPÁLYÁSOK:3 Abdelkarim Hasszan(al-Szadd),6 Abdulaziz Hatem(al-Rajjan),8 Ali Aszad(al-Szadd),10 Hasszan al-Hajdosz(csk,al-Szadd),12 Karim Budiaf(al-Duhail),20 Szalem al-Hadzsri(al-Szadd),23 Asszim Madibo(al-Duhail),24 Naif al-Hadhrami(al-Rajjan),25 Jasszem Gaber(al-Arabi),26 Mosztafa Tarek(al-Szadd)
TÁMADÓK:7 Ahmed Alaeldin(al-Garafa),9 Mohammed Muntari(al-Duhail),11 Akram Afif(al-Szadd),18 Halid Munir(al-Vakra),19 Almoez Ali(al-Duhail)
SZÖVETSÉGI KAPITÁNY: Félix Sánchez(spanyol)

SZENEGÁL
KAPUSOK:1 Seny Dieng(Queens Park Rangers – Anglia),16 Édouard Mendy(Chelsea – Anglia),23 Alfred Gomis(Rennes – Franciaország)
VÉDŐK:2 Formose Mendy(Amiens – Franciaország),3 Kalidou Koulibaly(csk,Chelsea – Anglia),4 Pape Abou Cissé(Olympiakosz – Görögország),8 Cheikhou Kouyaté(Nottingham Forest – Anglia),10 Moussa Ndiaye(Anderlecht – Belgium),12 Fodé Ballo-Touré(AC Milan – Olaszország),14 Ismail Jakobs(Monaco – Franciaország),21 Youssouf Sabaly(Real Betis – Spanyolország),22 Abdou Diallo(RB Leipzig – Németország),24 Moustapha Name(Pafosz – Ciprus)
KÖZÉPPÁLYÁSOK: 5 Idrissa Gueye(Everton – Anglia),6 Nampalys Mendy(Leicester City – Anglia),11 Pathé Ciss(Rayo Vallecano – Spanyolország),15 Krépin Diatta(AC Monaco – Franciaország),17 Pape Matar Sarr(Tottenham Hotspur – Anglia),25 Mamadou Loum(Reading – Anglia),26 Pape Gueye(Olympique Marseille – Franciaország)
TÁMADÓK:7 Nicolas Jackson(Villarreal – Spanyolország),9 Boulaye Dia(Salernitana – Olaszország),13 Iliman Ndiaye(Sheffield United – Anglia),18 Ismaïla Sarr(Watford – Anglia),19 Famara Diédhiou(Alanyaspor – Törökország),20 Bamba Dieng(Olympique Marseille – Franciaország)
SZÖVETSÉGI KAPITÁNY:Aliou Cissé