Vb 2022: 9/9 – Brazília az utolsó 20 percben fordított és továbbra is hibátlan

K. T. I.K. T. I.
2021.10.08. 07:56
Gabriel Barbosa panenkás tizenegyese jelentette a fordítást (Fotó: AFP)
Kilenc mérkőzés után is hibátlan mérleggel áll a 2022-es katari világbajnokság dél-amerikai selejtezősorozatában Brazília, amely ezúttal Venezuela ellen tudott nyerni 3–1-re. A Lionel Messivel felálló argentin válogatott nem tudott gólt szerezni Paraguay ellen, de így is őrzi második helyét. Ecuador a 14. és a 19. perc közt rendezte le Bolíviát, ezzel feljött harmadiknak, megelőzve az egymással döntetlent játszó Uruguayt és Kolumbiát.

A braziloknak nem indult jól a Caracasban rendezett mérkőzés: a házigazda már a 11. percben megszerezte a vezetést a Dinamo Kijevben légióskodó Eric Ramírez fejesével (1–0). A vendégek mezőnyben uralták az első félidőt, de egyenlíteni nem tudtak, sőt, kaput eltaláló gólszerzési kísérletük sem akadt.

A második félidőben Thiago Silva fejese nemcsak eltalálta a kaput, a hálóba is került – ám a partjelző intése szerint lesről, így nem volt érvényes a gól. Nem úgy a 71. percben Marquinhos fejese: a bal alsóba tartó labdába a kapus még belekapott, ám védeni nem tudta azt (1–1). A 85. percben büntetőhöz jutott a vendégcsapat, Gabriel Barbosát buktatták az ötös előterében, az ítéletet a sértett hajtotta végre, hidegvérrel panenkázva be a labdát a kapuba (1–2). A kegyelemdöfést Antony adta meg a hosszabbítás pillanataiban (1–3).

DÉL-AMERIKAI VB-SELEJTEZŐK
11. FORDULÓ

Uruguay–Kolumbia 0–0
Paraguay–Argentína 0–0
Venezuela–Brazília 1–3 (E. Ramírez 11., ill. Marquinhos 71., Gabriel Barbosa 85. – 11-esből, Antony 90+5.)
Ecuador–Bolívia 3–0 (Estrada 14., E. Valencia 17., 19.)
Peru–Chile 2–0 (Cueva 36., S. Pena 64.)

A selejtező élcsoportja: 1. Brazília (27 pont/9 meccs), 2. Argentína (19/9), 3. Ecuador (16/10), 4. Uruguay (16/10), 5. Kolumbia (14/10), 6. Paraguay (12/10).