Vb 2022: 500 orosz gól – Blazicék kikaptak Szocsiban

2021.03.27. 16:57
Artyom Dzjubával nem bírtak a szlovén védők (Fotó: AFP)
Az orosz labdarúgó-válogatott 2–1-re nyert Szlovénia ellen, míg Montenegró 4–1-re legyőzte Gibraltárt a világbajnoki selejtezősorozat európai zónájának második fordulójában.

G-CSOPORT

A montenegrói válogatott kapuját a Lettország elleni találkozóhoz hasonlóan az MTK játékosa, Milan Mijatovics védte Gibraltárral szemben is. A hazaiak első találatára a miniállam nemzeti együttese tizenegyesből még válaszolt, de a szünetben már ismét Montenegró vezetett, amely a második félidőben szerzett újabb két góljának köszönhetően 4–1-es győzelmet aratott. A háromgólos különbség nem csalóka (sőt…), a vendégek ugyanis csak két kapura lövésig jutottak el a harminc montenegrói kísérlettel szemben.

A házigazdák negyedik találatát szerző Sztevan Jovetics a legutóbbi 11 világbajnoki selejtezőjén 12-szer volt eredményes a montenegrói válogatottban.

H-CSOPORT

Artyom Dzjuba duplájának köszönhetően Oroszország 2–1-re nyert az FTC légiósával, Miha Blaziccsal felálló Szlovénia ellen Szocsiban, így hat ponttal kezdett a selejtezősorozatban. A Zenit hórihorgas, 197 centiméter magas centere eddig 20 gólt szerzett az Eb- és vb-kvalifikációs selejtezős meccseken – a nemzeti rekordot Alekszandr Kerzsakov tartja 21-gyel –, második találata pedig az orosz válogatott történetének 500. gólja volt az Európa- és világbajnoki selejtezősorozatokban. (A Kerzsakov–Dzjuba gólpárbaj egyébként 30–29-re áll minden válogatott meccset figyelembe véve – méghozzá a szbornaja vonatkozó örökrangsorának az élén.)

Oroszország három nap múlva Szlovákia vendégeként igyekszik majd megőrizni százszázalékos mérlegét, míg Blazicék Ciprusra látogatnak.

EURÓPAI VB-SELEJTEZŐ
2. FORDULÓ
A-CSOPORT
Írország–Luxemburg 0–1
(Rodrigues 85.)
Szerbia–Portugália 2–2 (A. Mitrovics 46., Kosztics 60., ill. D. Jota 11., 36.)

(Provod 50., Lukaku 60.)
Fehéroroszország–Észtország 4–2 (Liszakovics 44., 84. – az elsőt 11-esből, Kendis 64., Szavitszkij 81., ill. Anier 31., 55.)

G-CSOPORT

Montenegró–Gibraltár 4–1 (Becsiraj 26., Simics 43., Tomasevics 53., Jovetics 80., ill. Styche 30. – 11-esből)
Norvégia–Törökország 0–3 (Tufan 4., 59., Söyüncü 28.)
Kiállítva: Thorstvedt (Norvégia, 80.)
Hollandia–Lettország 2–0 (Berghuis 32., L. de Jong 69.)

1. Törökország 2 2 7–2 +5 6
2. Montenegró 2 2 6–2 +4 6
3. Hollandia 2 1 1 4–4 0 3
4. Norvégia 2 1 1 3–3 0 3
5. Lettország 2 2 1–4 –3 0