Portugália: két meccs, újabb rekordok – CR még mindig ellenállhatatlan

B. D. K.B. D. K.
2021.10.13. 12:38
Ronaldo egész egyszerűen megállíthatatlan (Fotó: Getty Images)
Mint ismert, a 2022-es labdarúgó-világbajnokság európai selejtezőjének A-csoportjában a portugálok, többek között Cristiano Ronaldo három góljának köszönhetően 5–0-ra legyőzték Luxemburgot Algarvéban, kedden. A Manchester United 36 éves klasszisa a tizedik tripláját jegyezte a nemzeti csapatában – ennél többet senki sem szerzett válogatott szinten.

A múlt hét szombati Katar elleni felkészülési meccsen vált az első olyan futballistává, aki 181 mérkőzésen lépett pályára egy európai válogatottban, most pedig egy újabb rekordot állított fel.

„Cristiano Ronaldo Luxemburg ellen megszerezte karrierje 58. tripláját, a portugál válogatottban a 10.-et. Hihetetlen.”

CR-nél több mesterhármast válogatott szinten még senki sem jegyzett a férfiaknál, az 58. karriertriplájával pedig a saját rekordját javította meg. Érdekesség, hogy noha 2003 óta válogatott, az első tripláját csak 2013-ban szerezte a nemzeti csapatban.

Az MU sztárja immár 182 válogatott mérkőzésnél tart, ezeken összesen 115 gólt rúgott. Az októberi válogatott szünetben Ronaldo két meccsen, három félidőt játszott, melyeken négy gólt szerzett.

„Megígértem, hogy mindig többet, többet és többet akarok majd. Ez a DNS-emben van, ahogy a csapatéban is. Soha nem elégszünk meg és nem válunk könnyelművé. Mindig harcolni fogunk az álmainkért. Hajrá, Portugália!” – írta ki közösségi oldalaira CR a kedd esti meccs után.

EURÓPAI VILÁGBAJNOKI SELEJTEZŐK
8. FORDULÓ
A-CSOPORT

Portugália–Luxemburg 5–0 (C. Ronaldo 8., 13., 87. – az első kettőt 11-esből, B. Fernandes 18., Palhinha 69.)
Szerbia–Azerbajdzsán 3–1
(Vlahovics 30., 53. – az elsőt 11-esből, Tadics 83. – 11-esből, ill. Dadashov 45+2.)

1. Szerbia 7 5 2 16–8 +8 17
2. Portugália 6 5 1 16–4 +12 16
3. Luxemburg 6 2 4 5–14 –9 6
4. Írország 6 1 2 3 8–8 0 5
5. Azerbajdzsán 7 1 6 4–15 –11 1