A ferencvárosi Aissa Laidouni is szerepel a brit szaklap, a The Athletic listáján, amelyen nyolc olyan labdarúgót méltatnak, akiknek csapata a csoportkör végén búcsúzott a világbajnokságtól, azonban ők maguk jó játékukkal felhívták magukra a hozzáértők figyelmét.

14:37 28 perce

14:31 35 perce

13:40 2 órája

Nem nyűgözték le Van Gaalt a brazilok

Brazília 4–1-re győzte le Dél-Koreát és továbbjutott a katari labdarúgó-világbajnokság negyeddöntőjébe, ahol Horvátország lesz az ellenfele. A kanárik játékát sokan dicsérték, de Louis van Gaal, a holland válogatott szövetségi kapitánya ellentmondott a többség véleményének.

Balázs Dávid

13:32 2 órája

13:25 2 órája

Így verte át Neymar a bírót és két dél-koreait

Mint arról beszámoltunk, a Katarban zajló labdarúgó-világbajnokság második hétfői nyolcaddöntőjében Brazília 4–1-re nyert Dél-Korea ellen, ezzel bejutott a legjobb nyolc közé. A braziloktól szebbnél szebb megmozdulásokat láthattunk, Neymar például az első félidő közepén úgy vert át két dél-koreait, hogy közben az őt zavaró francia játékvezetőt is kicselezte.

Domonkos Bálint

13:10 2 órája

12:53 3 órája

12:33 3 órája

Megvan, miért kapott ki Argentína a szaúdiaktól?

A TyC Sports nevű argentin sportcsatorna tudni véli, miért szenvedett váratlan vereséget az argentin labdarúgó-válogatott első katari vb-csoportmeccsén Szaúd-Arábia ellen. Az elmített forrás szerint az állt a váratlan zakó hátterében, hogy Papu Gómez, Leandro Paredes és Rodrigo de Paul a mérkőzés előtt nem tudott megtenni egy kört a loszaíli stadion kezdőkörében, gumicukrokat majszolva.

12:19 3 órája

12:13 3 órája

11:39 4 órája

A svájci önbizalom nem alaptalan – Bodonyi Béla

Harmincnégy esztendeje Svájcban él a korábbi kispesti kedvenc, Bodonyi Béla, aki úgy véli, ha a válogatott megismétli a Szerbia ellen nyújtott teljesítményét, nem ér véget neki a torna a Portugália elleni összecsapással.

11:36 4 órája

11:10 4 órája

11:03 5 órája

10:59 5 órája

10:58 5 órája

10:53 5 órája

Az Inter kapusa hazájában, egy yaoundéi salakpályán állt be focizni a helyi gyerekekkel.

10:48 5 órája

10:45 5 órája

10:38 5 órája

10:33 5 órája

Elszakadt a cérna – Eto'o arcba térdelte az egyik szurkolót!

Az elmúlt órákban bejárta a közösségi oldalakat egy felvétel, melyen a Kameruni Labdarúgó-szövetség elnöke, az egykori klasszis Samuel Eto'o összetűzésbe került az egyik szurkolóval, amikor közös képeket készítettek vele. Az eset a Brazília–Dél-Korea (4–1) mérkőzés után történt a stadion előtt.

10:13 5 órája

10:10 5 órája

A tánccal az örömünket fejeztük ki – Tite

Mint ismert, Brazília 4–1-re győzte le a dél-koreai válogatottat a katari labdarúgó-világbajnokság hétfő esti nyolcaddöntőjében. A mérkőzés utáni sajtótájékoztatón Tite, a brazilok szövetségi kapitánya beszélt az esetről, amikor ő is csatlakozott a játékosok táncához a selecao negyedik gólja után.

10:05 6 órája

09:59 6 órája

Teveszépségverseny a sivatagban

Katar másik vb-je: az ősi nomád törzsekkel együtt élő állat kultusza ma is él, a gyorsasági versenyen gépostorral hajszolják, a legszebb példányt különleges vetélkedőn választják ki.

09:18 6 órája

08:49 7 órája

Celtices csapattársát vigasztalta a meccs után a horvát védő – videó

Mint arról beszámoltunk, Horvátország az 1–1-re végződő rendes játékidő és a hosszabbítás után tizenegyesekkel búcsúztatta Japánt a katari labdarúgó-világbajnokság hétfői nyolcaddöntőjében. A lefújás után a horvátok hátvédje, Josip Juranovic egy pillanatra otthagyta ünneplő csapattársait, hogy vigasztalja a japánok gólszerzőjét, Maeda Daizent – a két játékos klubszinten ugyanazt a csapatot, a skót Celtic Glasgowt erősíti.

08:24 7 órája

08:13 7 órája

Köszöntjük kedves olvasóinkat! A mai játéknapon fény derül az utolsó két negyeddöntős kilétére is!

FUTBALLPROGRAM VILÁGBAJNOKSÁG, KATAR NYOLCADDÖNTŐ

16.00: Marokkó–Spanyolország (M4 Sport) – Élőben az NSO-n!

20.00: Portugália–Svájc (Tv: M4 Sport) – Élőben az NSO-n!

07:26 8 órája

23:07 1 napja

Mára búcsúzunk.

Már hat nyolcaddöntőn túl vagyunk, azaz már csak két hely kiadó a katari vb negyeddöntőjében. A hétfői játéknapon Horvátország hátrányból felállva tizenegyespárbajban ejtette ki Japánt, míg Brazília gálázott az első félidőben és végül 4–1-re győzte le Dél-Koreát.

A brazilok a pályán és a lelátón is üzentek Pelének – képek

A labdarúgás történetének egyetlen háromszoros világbajnoka, a 82 esztendős Pelé a kórházból szurkolt hazájának, Brazíliának a katari labdarúgó-világbajnokság nyolcaddöntőjében. A brazilok a lelátón és a pályán is üzentek minden idők egyik legjobbjának, ráadásul 4–1-re nyertek is Dél-Korea ellen.

22:20 1 napja

Neymar beérte Pelét, aki azért még előtte van

Mint arról beszámoltunk, Brazília 4–1-re legyőzte Dél-Koreát a Katarban zajló labdarúgó-világbajnokság nyolcaddöntőjében, s bejutott a legjobb nyolc közé. A találkozón Neymar csatlakozott Peléhez és Ronaldóhoz, ő lett a harmadik brazil, aki három különböző vb-n is gólt szerzett. A meccs további érdekesebb statisztikáiból válogatottunk.

22:16 1 napja

22:14 1 napja

A jelenleg kórházban ápolt háromszoros világbajnok brazil legendának, Pelének üzentek a válogatott tagjai a Dél-Korea elleni nyolcaddöntő után. (Fotó: Getty Images)

21:49 1 napja

Adriano elszökött vb-meccset nézni – 24 nap után válni is fog?

Adriano, a brazilok egykori válogatott játékosa pályafutása során is enyhén szólva megosztó személyiség volt, de a legfrissebb hírek róla teljesen felforgatták az internetet. A felesége mindössze 24 nap házasság után válhat el tőle, miután kiderült, hogy elszökött a barátaival nézni a világbajnokságot.

21:41 1 napja

Meglepő változtatás Brazíliánál és kapusát, Alissont hozta le Tite, Weverton a pályán.

ÉLŐ KÖZVETÍTÉSÜNK IDE KATTINTVA ÉRHETŐ EL!

21:38 1 napja

21:34 1 napja

21:32 1 napja

A második félidőben visszább vett a ragyogó első félidőből a brazil válogatott, s Dél-Koreának több nagy lehetősége is akadt, de egyelőre nem tudott szépíteni. (Fotó: Getty Images)

21:24 1 napja

21:12 1 napja

21:07 1 napja

21:04 1 napja

20:52 1 napja

20:50 1 napja

Brazília eddig nagyon könnyed játékot hozott és az első félidő után remek játékkal vezet 4–0-ra a Dél-Korea elleni nyolcaddöntőben. A dél-amerikai csapat egyébként 35 perc alatt több gólt szerzett Dél-Korea ellen (4), mint a csoportkör három meccsén (3). (Fotó: Getty Images)

20:45 1 napja

20:40 1 napja