Videó: elemi erejű bombával talált be a korábbi Chelsea-védő

2018.06.09. 20:45
Óriási gólt szerzett a szerb válogatott Bolívia elleni mérkőzésén (5–1) a pályaválasztó jobbhátvédje, Braniszlav Ivanovics. A Chelsea-t korábban kilenc éven át szolgáló, jelenleg az orosz Zenitben futballozó játékos csapata negyedik gólját rúgta. A szintén vb-résztvevő Marokkó 3–1-re nyert a mieink egyik Nemzetek Ligája-ellenfele, Észtország vendégeként, míg a svéd–perui vb-főpróba nem hozott gólt.

A grazi mérkőzésen lábbal és fejjel is a kapuba találó Alekszandar Mitrovics triplával zárt, de a legemlékezetesebb gól alighanem Braniszlav Ivanovicsé, aki válogatott meccsen ritkán látható adogatás végén, Mitrovics ollózási kísérletét követően bombázott a hálás nézőknek bizonyuló bolíviaiak kapujába.

Egy kis stat: a szerb válogatott 2006-os önállósulása óta Mitrovics az első olyan játékosa, aki három gólt szerez egy mérkőzésen.

A Szerbia–Bolívia mérkőzés összefoglalója

Az Észtország–Marokkó mérkőzés összefoglalója

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK

SZERBIA–BOLÍVIA 5–1 (4–0)
Graz, 1572
néző. Vezette: Jäger (osztrák)
SZERBIA: Sztojkovics (Rajkovics, 80.) – Ivanovics, Milenkovics, D. Tosics (Rukavina, 67.), Kolarov – Matics (Milivojevics, a szünetben), Milinkovics-Szavics (M. Grujics, 63.) – Tadics (Radonjics, 85.), Ljajics, Kosztics – A. Mitrovics (Prijovics, 70.). Szövetségi kapitány: Mladen Krsztajics
Gólszerző: Mitrovics (4., 23., 68.), Ljajics (19.), Ivanovics (42.), ill. Campos (48.)

ÉSZTORSZÁG–MAROKKÓ 1–3 (0–2)
Tallinn, 4756
néző. Vezette: Avram (román)
ÉSZTORSZÁG: Aksalu – Jürgenson (Purje, 58.), Kaljumäe, Vihmann, Mets, Pikk – Kams, Artjom Dmitrijev (I. Antonov, 84.), Vassiljev, Zenjov (Liivak, 84.) – Henri Anier. Szövetségi kapitány: Martin Reim
MAROKKÓ: Mohand Mohamedi – N. Amrabat (Sz. Amrabat, 63.), Benatia (Da Costa, a szünetben), Szaisz, Hakimi (Butaib, 76.) – el-Ahmadi (Ait Bennaszer, 63.) – Zijeh (Buhadduz, a szünetben), Belhanda, Buszufa, Harit (en-Nesziri, 46.) – el-Kaabi. Szövetségi kapitány: Hervé Renard
Gólszerző: Purje (76.), ill. Belhanda (11.), Zijeh (38. – 11-esből), en-Nesziri (72.)

SVÉDORSZÁG–PERU 0–0