Vb 2018: Suárez gólja nem ért győzelmet, Ramírez ismét a pályán

2016.10.12. 00:46
A dél-amerikai zóna világbajnoki selejtezősorozatának 10. fordulójában mindkét – magyar idő szerint – kedd esti mérkőzés 2–2-es eredménnyel zárult: Ecuador Bolíviában kétgólos hátrányból mentett pontot, míg Kolumbia fordulatos meccsen ikszelt Uruguayjal.

A Ferencváros játékosát, Cristian Ramírezt végig a soraiban tudó ecuadori válogatott az első félidőben kétgólos hátrányba került Bolíviában, a 3637 méter magasan fekvő Estadio Hernando Silesben, ám a szünet után talpra állt, és a hajrában tíz emberrel egyenlített.Cristian Ramírezt végig a soraiban tudó ecuadori válogatott az első félidőben kétgólos hátrányba került Bolíviában, a 3637 méter magasan fekvő Estadio Hernando Silesben, ám a szünet után talpra állt, és a hajrában tíz emberrel egyenlített.

A bolíviaiaknál Pablo Escobar, míg a vendégeknél Enner Valencia duplázott. Előbbi játékos első gólja igazán emlékezetesre sikerült, utóbbi játékos pedig a 89. percben emberhátrányban mentett pontot csapatának.

Ramírez a 91. percben sárga lapot kapott.

ESCOBAR ELSŐ GÓLJA A 4. PERCBEN

A forduló rangadóját Kolumbiában rendezték, ahol a James Rodríguez és Radamel Falcao nélkül felálló házigazdák a Luis Suárezzel és Edinson Cavanival érkező Uruguayt fogadták. Az első félidei gólváltást követően a vendégek Suárez góljával fordítottak, de a kolumbiaiak a 84. percben Yerry Mina találatával döntetlenre mentették a meccset – a hárompontos hátrányuk a listavezető urukkal szemben azonban megmaradt.

SUÁREZ TALÁLATA

VB 2018
SELEJTEZŐ

DÉL-AMERIKAI ZÓNA, 10. FORDULÓ

Bolívia–Ecuador 2–2 (Escobar 3., 43., ill. E. Valencia 47., 89.)
Kolumbia–Uruguay 2–2 (Abel Aguilar 15., Y. Mina 84., ill. C. Rodríguez 27., L. Suárez 73.)