Vb 2018: megvan Southgate első győzelme angol kapitányként

2016.10.08. 19:58
Sturridge szerezte az első gólt (Fotó: Action Images)
Az angol labdarúgó-válogatott hazai pályán 2–0-ra legyőzte Máltát a világbajnoki selejtezősorozat F-csoportjában. A háromoroszlánosok ezzel két mérkőzés után hat ponttal állnak.

Akár Sam Allardyce is irányíthatta volna a mai mérkőzésen az angol válogatottat, de hát a szövetségi kapitány viselkedése nem volt megfelelő. És most nem az elmúlt 15-20 évére gondolunk, hanem arra, hogy a Telegraph tényfeltáró riportjában Big Sam kényes témákról beszélt, és nem éppen úgy, ahogy az az angol szövetségnek tetszett volna.

Úgyhogy sokak nagy örömére már a megbízott kapitány, Gareth Southgate vezényelte a háromoroszlánosokat. Nem volt nehéz dolga a debütáló mérkőzésén, hisz Málta nem tartozik a világverő alakulatok közé.

Mindössze 29 percig kellett várni arra, hogy a házigazdák megszerezzék a vezetést, ekkor egy beívelt labdát Daniel Sturridge fejelt meg nem túl erősen, de pontosan. 1–0

Kilenc perccel később pedig Dele Alli lövését védte a kapus, ám a kipattanónál már nem kegyelmezett a Tottenham játékosa. Gyakorlatilag egy félidő alatt eldöntötte a három pont sorsát az angol válogatott. 2–0

A vendéglátó együttesnek 833 sikeres passza volt a mérkőzésen – 672-vel több, mint a máltaiaknak...

És ezt a csapat játékosai is így gondolták, mert a második játékrészben már nem erőltették a támadásokat. Mondjuk úgy, hogy a keddi, szlovéniai kirándulásra tartogatták az erejüket.

A CSOPORT TÖBBI MÉRKŐZÉSÉN

Nem mondhatni, hogy Litvánia eredményes futballt játszott volna a közelmúltban idegenben. Legutóbb 2014 szeptemberében diadalmaskodott otthonától távol, akkor San Marinót győzte le 2–0-ra. Azóta tizenegy idegenbeli találkozón egyszer sem nyert, s összesen csupán két gólra futotta az erejéből. A játékosként egykor a Heartsban is megforduló Edgaras Jankauskas együttese sokáig nyerésre állt, ám az esélyesebb skótok a 89. percben pontot mentettek.

A szlovén válogatott Rok Kronaveter révén 1–0-ra megverte Szlovákiát. A 29 éves középpályás a 72. percben állt be, s két perccel később betalált. A 2012 és 2014 között az ETO-t erősítő – sőt a győriekkel magyar bajnok – futballistának a második fellépésén ez volt az első gólja a nemzeti csapatban.