Vb 2018: hiába az osztrák fölény, ír siker Bécsben

2016.11.12. 20:04
Az ír labdarúgó-válogatott a világbajnoki selejtezősorozat D-csoportjának 4. fordulójában James McClean góljával 1–0-ra nyert Ausztriában.

Ellentétes utat járt be idáig a selejtező során a két együttes, Ausztria az első fordulóbeli győzelmét (Grúzia, 2–1) követően mindössze egy pontot szerzett két meccsen, míg Írország a szerbiai döntetlen (2–2) után mindkét összecsapását megnyerte.

Ennek ellenére az osztrákok számítottak a találkozó esélyesének, a vezetést mégis az írek szerezték meg a szünetet követően pár perccel. Szép kontra részeként Wesley Hoolahan hatalmas labdát adott James McCleannek, a West Brom játékosa pedig a kaputól tíz méterre, kissé kisodródva nagyszerűen kilőtte a bal alsó sarkot (0–1).

A vendégek korábban kihagytak már egy hatalmas helyzetet, mégis az osztrákok játszottak fölényben – mindhiába. Írország egyetlen kaput talált lövésével megnyerte a mérkőzést, és átvette a vezetést a csoportban a 20.45-től pályára lépő Szerbiától.

A csoport másik mérkőzésén Grúzia és Moldova 1–1-re végzett egymással, utóbbi első pontját szerezte a selejtezősorozatban.