Vb 2018: a spanyolok simán, az olaszok szenvedve győztek

2016.10.09. 22:37
Immobile késői duplával döntött Macedónia ellen (Fotó: Reuters)
Spanyolország gól nélküli első félidőt követően 2–0-ra nyert Albániában a világbajnoki selejtezősorozat G-csoportjában. Az olaszok előnybe kerültek Macedóniával szemben, aztán két perc alatt két gólt kaptak, végül azonban Ciro Immobile két góljának köszönhetően megnyerték a mérkőzést.

ALBÁNIA–SPANYOLORSZÁG

Gól nélküli első félidőt követően a második félidőben magukra találtak a spanyolok. Az 55. percben David Silva került ziccerbe, ám lövés helyett végtelenül önzetlenül passzolt Diego Costának, aki a kapuba pofozta a labdát (0–1).

Nyolc perccel később az éppen előtte csereként beálló Nolito egy szép csel után a bal alsó sarokba vágta a labdát (0–2). A spanyol válogatott egymás után a 28. világbajnoki selejtezőjén talált ellenfele kapujába, és vezeti a G-csoportot.

Gerard Piqué a mérkőzés után bejelentette, a 2018-as vb után nem lép többet pályára a spanyol válogatottban.

MACEDÓNIA–OLASZORSZÁG

Az olaszoknak a kezdés jobban sikerült, már a 24. percben vezettek egy szögletet követően Andrea Belotti révén(0–1). A csatár első gólja volt a válogatottban, a harmadik meccsén a második lövéséből sikerült betalálnia.

A folytatás azonban már rosszabb lett, az 57. percben ugyanis Balogh Norbert csapattársa, Ilija Nesztorovszki egyenlített (1–1), és csupán 142 másodperccel később (!) Ferhan Haszani révén előnybe került Macedónia(2–1)!

Olaszország azonban összeszedte magát és Ciro Immobile duplájával megfordította a mérkőzést. A támadó a második találatát a 92. percben szerezte (2–3).

VB 2018
SELEJTEZŐ
EURÓPAI ZÓNA, 3. FORDULÓ

G-CSOPORT
Albánia–Spanyolország 0–2 (Diego Costa 55., Nolito 63.)
Macedónia–Olaszország 2–3 (Nesztorovszki 57., Haszani 59., ill. Belotti 24., Immobile 75., 92.)