Felkészülés: Vidal bombagólt lőtt, Svédország kikapott Chilétől

2018.03.24. 19:58
Vidal (balra) szép góljával a dél-amerikaiak szereztek vezetést (Fotó: AFP)
Barátságos mérkőzésen 2–1-es vereséget szenvedett hazai pályán a világbajnoki résztvevő svéd labdarúgó-válogatott a Copa América-címvédő Chilétől.

A 22. percben a chilei válogatott szerezte meg a vezetést, Alexis Sánchez bal oldali szögletét kifejelte egy védő, s a tizenhatos vonalán álló Arturo Vidal kicsit felugorva, jobb belsővel óriási gólt lőtt a jobb felső sarokba (0–1).

Egy perc múlva jött a válasz, egy ziccerig kijátszott helyzet végén Ola Toivonen 14 méterről egyenlített (1–1).

Úgy tűnt, nem változik az eredmény, de a 90. percben az Universidad Católica 22 éves csatára, a csereként beállt Marcos Bolados első meccsén győztes gólt szerzett (1–2).

A svédek legközelebb kedden Craiovában a románok vendégeként lépnek pályára, míg Chile a dánokkal csap össze Aalborgban.