Eb 2024: Pavard góljával nyertek a franciák Írországban

B. A.B. A.
2023.03.27. 22:43
Pavard gólja döntött Írországban (Fotó: Getty Images)
A 2024-es labdarúgó Európa-bajnokság selejtezőjének B-csoportjában Franciaország továbbra is hibátlan, miután idegenben 1–0-ra legyőzte Írországot. A másik mérkőzésen Hollandia magabiztos játékkal, sok helyzetet kidolgozva háromgólos győzelmet aratott Gibraltár felett.

Az Eb-selejtező B-csoportjánakelső fordulójában Franciaország 4–0-rakiütötte a hollandokat, míg Gibraltár hazai pályán kapott három gólt a most szabadnapos Görögországtól.

Hollandia–Gibraltár

A két csapat a vb-selejtezőben is egy csoportba került, Hollandia Gibraltáron 7–0-ra, hazai pályán hat gólt szerezve nyert. Most az első félidőben egy gólig jutottak a hazaiak. Helyzete volt Mats Wieffernek és Georginio Wijnaldumnak is, a gólt azonban Memphis Depay szerezte, aki remek ütemben érkezett Denzel Dumfries beadására, és a kapu jobb alsó sarkába fejelt a 23. percben. 1–0

A második félidőben hamar jött a második holland találat. Ismét Dumfries volt az előkészítő, ezúttal Nathan Ake érkezett és fejelt a hálóba.2–0

A gól után nem sokkal emberelőnybe is került Hollandia: Liam Walker belépője piros lapot ért a játékvezető szerint.

A kiállítás után is voltak holland lehetőségek, negyven próbálkozás fölé jutottak a mérkőzés során. A végeredményt Ake állította be. A 28 éves védő a tizenhatos sarkáról eresztett egy lövést, a labda megpattant, így Dayle Coleing tehetetlen volt.3–0

Írország–Franciaország

Az írek az elmúlt hat mérkőzésükön nem tudták legyőzni a franciákat, de csak egyszer volt egy gólnál nagyobb a különbség a felek között. Intenzíven kezdtek a vendégek, akik a sebességükkel próbáltak az ír védelmi vonal mögé kerülni.

Az első félidőben egyik csapat előtt sem adódott nagy lehetőség, a fordulást követően öt perc telt el, amikor Benjamin Pavard szerzett labdát, majd távolról az ír kapuba lőtt a léc segítségével. 0–1

Moussa Diaby révén a vendégeknek, míg Nathan Michael Collins révén az íreknek volt nagy lehetősége gólszerzésre. Franciaország Pavard góljával nyert, és hibátlanul vezeti a csoportját.