Eb-felkészülés: Yilmaz betalált, kétgólos török-siker Moldova ellen

CS. M.CS. M.
2021.06.03. 20:51
Kettővel nyertek a törökök (Fotó: AFP)
A június 11-én kezdődő Európa-bajnokságra készülő török labdarúgó-válogatott 2–0-ra legyőzte Moldovát csütörtökön.

A török válogatottnak ez a már az Európa-bajnokság előtti második felkészülési mérkőzése volt, az elsőn 2–1-re nyert otthon Azerbajdzsán ellen.

Akkor sem ment könnyen a törököknek, ez pedig a csütörtöki meccsre is igaz volt. Az első félidőben nem született gól, de török kaput eltaláló lövés is csak egy.

A második játékrészben aztán megrázta magát Törökország, s előbb a Lille-ben újra csúcsformába lendülő Burak Yilmaz, majd Cengiz Ünder is eredményes volt (2–0).

Az első gólt szerző Yilmaz remek előjelekkel várhatja a kontinensviadalt, hiszen a legutóbbi négy válogatott meccsén immár öt gólt szerzett, míg a francia bajnoki idényt 16 góllal zárta májusban.

A mérkőzés góljai

EB 2020, FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
TÖRÖKORSZÁG–MOLDOVA 2–0
(0–0)
Paderborn. Vezette: S. Stegemann (német)
TÖRÖKORSZÁG: Cakir – Celik, Demiral, Söyüncü (Ayhan, szünetben), Meras – Yokuslu (Antalyali, 79.), Karaman, Yazici (Kokcu, 69.), Tufan (Ünder, szünetben), Calhanoglu (Kabak, 69.), – Yilmaz (Müldür, 84.). Szövetségi kapitány: Senol Günes
Gólszerzők:
Yilmaz (58.), Ünder (77.)

TÖRÖKORSZÁG – VÉGLEGES KERET (26 fő)
KAPUSOK: Mert Günok (Istanbul Basaksehir), Ugurcan Cakir (Trabzonspor), Altay Bayindir (Fenerbahce)
VÉDŐK: Kaan Ayhan (Sassuolo – Olaszország), Caglar Söyüncü (Leicester City – Anglia), Zeki Celik (Lille – Franciaország), Merih Demiral (Juventus – Olaszország), Umut Meras (Le Havre – Franciaország), Ozan Kabak (Liverpool – Anglia), Mert Müldür (Sassuolo – Olaszország), Ridvan Yilmaz (Besiktas)
KÖZÉPPÁLYÁSOK: Ozan Tufan (Fenerbahce), Hakan Calhanoglu (Milan – Olaszország), Okay Yokuslu (West Bromwich Albion – Anglia), Yusuf Yazici (Lille – Franciaország), Irfan Kahveci (Fenerbahce), Dorukhan Toköz (Besiktas), Taylan Antalyali (Galatasaray), Orkün Kökcu (Feyenoord – Hollandia)
TÁMADÓK: Abdülkadir Ömür (Trabzonspor), Burak Yilmaz (Lille – Franciaország), Kenan Karaman (Fortuna Düsseldorf – Németország), Enes Ünal (Getafe – Spanyolország), Halil Dervisoglu (Galatasaray), Cengiz Ünder (Leicester City – Anglia), Kerem Aktürkoglu (Galatasaray)
SZÖVETSÉGI KAPITÁNY: Senol Günes