Eb-felkészülés: a lengyelek kétszer is egyenlítettek Izland ellen

B. A.B. A.
2021.06.08. 20:11
Izlandot sem tudták legyőzni a lengyelek (Fotó: AFP)
Második felkészülési mérkőzésén is döntetlent játszott az Európa-bajnokságra hangoló lengyel labdarúgó-válogatott, amelynek kétszer is egyenlítenie kellett Izland ellen.

Az oroszok elleni döntetlen során látott csapathoz képest erősebb összeállításban kezdett az Európa-bajnokságot megelőző utolsó felkészülési mérkőzésén pályára lépő lengyel válogatott, így többek között Kamil Glik, Robert Lewandowski és Piotr Zielinski is ott volt a kezdő sípszótól a pályán – utóbbi nem is tétlenkedett, a 33. percben közeli lövéssel bevette Izland kapuját. Apró szépséghiba lengyel szempontból, hogy ez csupán az egyenlítést eredményezte, ugyanis nyolc perccel korábban Albert Gudmundsson egy szöglet utáni továbbpördítést a kapuba terelt – bár először les címén nem adták meg az AZ játékosának találatát, a videózás után kiderült, hogy Zielinski beragadt, így Berke Balázs végül a kezdőpontra mutatott. 1–1

A szünet után szinte azonnal visszavette a vezetést az izlandi együttes, Birkir Bjarnason használta ki, hogy a lengyel védők elvétették a labdát. Hiába játszott nagy fölényben Paulo Sousa csapata, a végén örülnie kellett a döntetlennek is: a hajrában a néhány perccel korábban csereként beállt Karol Swiderski vette át mellel a labdát, majd lőtte ki a jobb alsót. 2–2

Lengyelország június 14-én, a szlovákok elleni kezdi meg szereplését az Európa-bajnokságon.

EB 2020, FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
LENGYELORSZÁG–IZLAND 2–2 (1–1)

Poznan. V: Berke (magyar)
LENGYELORSZÁG: Szczesny – Kedziora, Glik, Dawidowicz, Puchacz (Rybus, 80.) – Frankowski (Placheta, 64.), Moder, Krychowiak (Linetty, 64.), Zielinski (Kozlowski, a szünetben) – Lewandowski (Swiderski, 81.), Swierczok (Józwiak, 58.). Szövetségi kapitány: Paulo Sousa
Gólszerző: Zielinski (34.), Swiderski (88.), ill. A. Gudmundsson (26.), Bjarnason (47.)

LENGYELORSZÁG – VÉGLEGES KERET (25 fő)
KAPUSOK:
Lukasz Fabianski (West Ham United – Anglia), Wojciech Szczesny (Juventus – Olaszország), Lukasz Skorupski (Bologna – Olaszország)
VÉDŐK: Jan Bednarek (Southampton – Anglia), Bartosz Bereszynski (Sampdoria – Olaszország), Pawel Dawidowicz (Hellas Verona – Olaszország), Kamil Glik (Benevento – Olaszország), Michal Helik (Barnsley – Anglia), Tomasz Kedziora (Dinamo Kijev – Ukrajna), Kamil Piatkowski (Raków Czestochowa), Tymoteusz Puchacz (Lech Poznan), Maciej Rybus (Lokomotiv Moszkva – Oroszország)
KÖZÉPPÁLYÁSOK: Przemyslaw Frankowski (Chicago Fire – Egyesült Államok), Kamil Józwiak (Derby County – Anglia), Mateusz Klich (Leeds United – Anglia), Kacper Kozlowski (Pogon Szczecin), Grzegorz Krychowiak (Lokomotiv Moszkva – Oroszország), Karol Linetty (Torino – Olaszország), Jakub Moder (Brighton – Anglia), Przemyslaw Placheta (Norwich City – Anglia), Piotr Zielinski (Napoli – Olaszország)
TÁMADÓK: Dawid Kownacki (Fortuna Düsseldorf – Németország), Robert Lewandowski (Bayern München – Németország), Karol Swiderski (PAOK – Görögország), Jakub Swierczok (Piast Gliwice)
SZÖVETSÉGI KAPITÁNY: Paulo Sousa (portugál)