Eb 2020, J-csoport: hatot szórtak az olaszok, kétgólos hátrányból görög iksz

2019.03.26. 22:46
Fabio Quagliarella lett az olasz válogatott legidősebb gólszerzője (Fotó: Twitter)
Olaszország gálaelőadást tartva 6–0-ra kiütötte Liechtensteint a 2020-as labdarúgó Európa-bajnokság selejtezőjének 2. fordulójában. A bosnyákok már jobban megszenvedtek, hiába vezettek negyedóra után 2–0-ra Görögország ellen, az emberelőnybe kerülő vendégek döntetlenre mentették a meccset.

A Finnország elleni kétgólos győzelem után ezúttal még könnyebb feladat várt Olaszországra, amely ismét hazai pályán, Liechtenstein ellen lépett pályára. A vendégek legutóbb 2014 novemberében nyertek idegenben tétmeccset, és nem volt valószínű, hogy most szakítják meg a rossz sorozatot. Nos, ha finoman akarunk fogalmazni, a közelében sem jártak...

A gólgyártást a második válogatott mérkőzésén pályára lépő Stefano Sensi kezdte meg, majd Marco Verratti növelte az előnyt egy szép tekeréssel. A félidő hajrájában végleg megpecsételődött Liechtenstein sorsa, Fabio Quagliarella kétszer is betalált tizenegyesből, ráadásul a másodiknál emberelőnybe került Roberto Mancini együttese (4–0). Quagliarella egyébként az olasz nemzeti csapat legidősebb gólszerzője lett (36 évesen és 54 naposan), a Sampdoria támadója Christian Panuccit (35 év, 62 nap) előzte meg.

A második félidőben a hatalmas fölényben futballozó olaszok még kétszer mattolták a miniállam legjobbjait, előbb Moise Kean szerezte meg harmadik mérkőzésén a második találatát, majd Leonardo Pavoletti debütált góllal címeres mezben – rajta kívül a Torino védője, Armando Izzo is bemutatkozott (6–0).

Olaszország ezt megelőzően 1993-ban tudott hatszor betalálni egy meccsen, akkor Málta (6–1) volt a szenvedő fél – egy bizonyos Roberto Mancini duplázott azon az összecsapáson.

Bosznia-Hercegovina álomszerűen kezdett Görögország ellen, a házigazda negyedóra után már kettővel vezetett, ám Miralem Pjanic kiállítása után fel tudtak állni a vendégek, akik legalább az egyik pontot elvitték (2–2).

EURÓPA-BAJNOKI SELEJTEZŐ
2. FORDULÓ, J-CSOPORT

Olaszország–Liechtenstein 6–0 (Sensi 17., Verratti 32., Quagliarella 35., 45+3. – mindkettőt 11-esből, Kean 70., Pavoletti 77.)
Bosznia-Hercegovina–Görögország 2–2
(Visca 10., Pjanic 15., ill. Fortunisz 64. – 11-esből, Kolovosz 85.)