Eb 2020, J-csoport: csak a szokásos eredmény az olasz–finnen

2019.03.23. 22:40
Kean lett a 2000-es években született játékosok közül az első, aki gólt szerzett az olasz felnőttválogatottban (Fotó: AFP)
Az olasz labdarúgó-válogatott jól kezdte a 2020-as Európa-bajnokság előtti selejtezősorozatot, a J-csoport 1. fordulójában otthon 2–0-ra legyőzte Finnországot.

Jó formában várták az olaszok a meccset, hiszen hazai Eb- vagy vb-selejtezőt legutóbb 1999 szeptemberében veszítettek el, azóta 45 fellépésen 36 győzelem és 9 döntetlen volt a mérleg.

Nagyszerűen indult a meccs a házigazda számára, hiszen már a 7. percben vezetést szerzett: szabadrúgást követően a védelem nem tudott tisztázni, Nicolo Barella 19 méteres lökete után a labda az egyik védőn megpattanva a kapuban kötött ki (1–0).

A találkozó hajrájához érve bebiztosította sikerét Olaszország, Ciro Immobile passzával Moise Kean lépett ki, majd lőtt a kapuba (2–0).

A 19. életévét február 28-án betöltő Kean lett az első, 2000-es években született olasz játékos, aki a felnőttválogatottban gólt szerzett.

Az utolsó tíz percre érkezett olasz válogatottba visszatérő, 2010 novembere óta először játszó Fabio Quagliarella, aki tovább növelhette volna az előnyt, de kifogott rajta a léc, így maradt a 2–0.

Az olaszok 1977 óta nem kaptak gólt a finnektől (akkor sem nagyon örülhettek az északiak, tekintve, hogy 6–1-re kikaptak…), azóta mind a hat meccset kapott gól nélkül nyerték meg a déliek, egy 1–0 mellett ötödször lett 2–0.

Az örmények bő fél órán át bírták a bosnyák rohamokat, akkor Miralem Pjanic szöglete után Rade Krunic csúsztatott a kapuba, majd a végjáték kezdetén Edin Visca beadása után Deni Milosevic döntötte el közelről a győzelem kérdését, Henrih Mhitarjan a ráadásban büntetőből már csak kozmetikázni tudott (2–1).

A görögök is hozták a papírformát, az első félidő hosszabbításában Kurbelisz felívelése után Fortunisz kapáslövésével szereztek vezetést Liechtensteinben, majd a hajrában Donisz bombázott közelről a léc alá, beállítva a 0–2-es végeredményt.

EURÓPA-BAJNOKI SELEJTEZŐ
J-CSOPORT, 1. FORDULÓ
Liechtenstein–Görögország 0–2 (Fortunisz 45+1., Donisz 80.)
Olaszország–Finnország 2–0 (Barella 7., Kean 74.)
Bosznia-Hercegovina–Örményország 2–1 (Krunic 33., D. Milosevic 80., ill. Mhitarjan 93. – 11-esből)