Eb 2020, J-csoport: Besic álompasszt adott, de hibátlanok maradtak az olaszok

2019.06.11. 22:44
Lorenzo Insignét ünneplik a társak a bombagólja után (Fotó: AFP)
Az olasz labdarúgó-válogatott hazai környezetben 2–1-re legyőzte Bosznia-Hercegovinával az Európa-bajnoki selejtezősorozat J-csoportjában. Az örmények meglepetésgyőzelmet arattak Görögországban, a finnek papírformasikert Liechtensteinben.

Nagyjából kilencezer, nagyon hangos bosnyák szurkoló kísérte el hazája válogatottját Torinóba, a Juventus stadionjába, ahol az első félidő után nem is volt rá semmi okuk, hogy elcsendesüljenek, ugyanis Edin Dzeko találatával 1–0-s előnnyel vonulhattak szünetre. Az AS Roma csatárának Edin Visca adta a gólpasszt, őt pedig Muhamed Besic játszotta meg fantasztikus passzal. Az olaszok 600 perc után kaptak ismét gólt.

A Ferencváros korábbi játékosának átadásánál talán csak Lorenzo Insigne gólja volt szebb, aki a második félidő elején szenzációs kapáslövéssel egyenlített.

És amikor már csak percekre voltunk attól, hogy az olasz válogatott elveszíti százszázalékos mérlegét a csoportban, akkor érkezett Marco Verratti, és a 86. percben eldöntötte a meccset.

A MÉRKŐZÉS GÓLJAI

Az olaszok így a felkészülési mérkőzéseket nem számítva sorozatban az 50. hazai fellépésükön maradtak veretlenek, és három pont előnnyel vezetik a csoportot Finnország, valamint hattal Örményország előtt. Az nem meglepő, hogy a finnekkel szemben nem tudták növelni az előnyüket – hiszen Teemu Pukkiék Liechtensteinben vendégszerepeltek kedd este –, az viszont igen, hogy az örményekkel sem: Henrih Mhitarjanék Görögországban gyűjtötték be a három pontot.

EURÓPA-BAJNOKI SELEJTEZŐ
4. FORDULÓ

J-CSOPORT
Görögország–Örményország 2–3 (Zeca 54., Fortunisz 87., ill. Karapetjan 8., G. Gazarjan 33., Barszegjan 74.)
Liechtenstein–Finnország 0–2 (Pukki 37., Källman 57.)
Olaszország–Bosznia-Hercegovina 2–1 (Insigne 49., Verratti 86., ill. Dzeko 32.)