Eb 2020, G-csoport: két lengyel gól a hajrában Eb-résztvételt ért

2019.10.13. 22:44
Frankowski gyakorlatilag Eb-re lőtte a lengyeleket (Fotó: AFP)
A 2020-as Európa-bajnoki selejtezősorozat G-csoportjában Lengyelország kijutott a jövő évi kontinenstornára, miután Észak-Macedónia ellen az utolsó bő negyedórában két gólt szerezve győzött. Ausztria nagy lépést tett a kijutás felé Szlovénia fölülmúlásával.

EB-SELEJTEZŐK
8. FORDULÓ
G-CSOPORT
Szlovénia–Ausztria 0–1 (Posch 21.)
Lengyelország–Észak-Macedónia 2–0 (Frankowski 74., Milik 80.)

Viszonylag egyszerű volt Lengyelország feladata az Észak-Macedónia elleni Eb-selejtezőn Varsóban: begyűjteni a három pontot, amivel csatlakozhat az Eb-re már kijutó válogatottak sorához, ám ezt a házigazdák meglehetősen nehezen, az utolsó bő negyedórában szerzett gólokkal hajtották csak végre.

Robert Lewandowskiék hiába birtokolták szinte végig nyomasztó fölényben a labdát, az Eb-részvételt jelentő gólt sokáig sehogy sem sikerült begyötörniük – legnagyobb helyzetük a második félidő elején adódott, amikor Sebastian Szymanski lőtt kapufát.

Végül, a 74. percben a fél perccel korábban beálló Przemyslaw Frankowski első labdaérintésével sikerült az addig jól bekkelő ellenfél védelmét feltörni. A Chicago Fire középpályásának ez volt 9. válogatott meccsén az első gólja – soha jobbkor.

A lengyel győzelmet tíz perccel a rendes játékidő letelte előtt Arkadiusz Milik tette biztossá, amikor 22 méterről okosan csavart a vendégek kapujának jobb oldalába. Ezzel a lengyel válogatott sorozatban negyedik alkalommal készülhet az Európa-bajnokságra. 2–0

Az északmacedónoknál négy egykori vagy jelenleg is az NB I-ben szereplő játékos kapott lehetőséget a kezdőcsapatban: a két fehérvári, Viszar Muszliu és Boban Nikolov, valamint az újpesti Kire Risztevszki mellett a volt ferencvárosi Sztefan Szpirovszki.

FRANKOWSKI GÓLJA

A csoport másik mai meccsén Ausztria fontos győzelmet aratott Szlovéniában: a negyedik válogatott meccsén első gólját szerző 22 éves Stefan Posch a 21. percben szögletet követően volt eredményes. A mérkőzés krónikájához hozzátartozik, hogy a hazaiaktól Denis Popovicot a 89. percben kiállították. 0–1

POSCH GÓLJA

Mivel az eredmény a hátralévő bő 70 percben már nem változott, Ausztria fél lábbal már Eb-résztvevőnek érezheti magát, hiszen két fordulóval a vége előtt öt pont az előnye a most legyőzött szlovénokkal, valamint Észak-Macedóniával szemben.