Érvényes gólt a németek lőttek, mégis a franciák nyertek Münchenben

2021.06.15. 20:47
Franciaország 1–0-ra legyőzte Németországot kedd késő este Münchenben a labdarúgó Európa-bajnokság F-csoportjában. A franciák Mats Hummels öngóljával szereztek vezetést az első félidőben, és bár a németek támadtak többet, nem sikerült áttörniük a francia védelmet, sőt a „kékeknek” volt kapufájuk és két meg nem adott góljuk is.
Akcióban a francia Adrien Rabiot (Fotó: Árvai Károly)
A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!
Akcióban a francia Adrien Rabiot (Fotó: Árvai Károly) A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!

EURÓPA-BAJNOKSÁG,CSOPORTKÖR
1. FORDULÓ

F-CSOPORT
FRANCIAORSZÁG–NÉMETORSZÁG 1–0 (1–0)

München,Allianz Aréna,14 000néző.Vezette:Carlos del Cerro Grande (spanyol)
FRANCIAORSZÁG:Lloris – Pavard, Varane, Kimpembe. L. Hernandez – Pogba, Kanté, Rabiot (O. Dembélé, 90+5.) – Benzema (Tolisso, 88.), Griezmann, Mbappé.Szövetségi kapitány:Didier Deschamps
NÉMETORSZÁG:Neuer – Ginter (Can, 87.), Hummels, Rüdiger – Kimmich, Gündogan, Kroos, Gosens (Volland, 88.) – Havertz (L. Sané, 74.), T. Müller – Gnabry (Werner, 74.).Szövetségi kapitány:Joachim Löw
Gólszerző:Hummels (20. – öngól)

A TALÁLKOZÓ ÉLŐ KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA LEHET NYOMON KÖVETNI.

Melyikük zárkózik fel a portugálok mellé? Mennyi energiát mozgósít egymás ellen a végső favoritok közé sorolt két világbajnok? Mennyire dolgoznak összecsiszoltan a Benzema, Griezmann, Mbappé támadótrió tagjai az első közös tétmérkőzésükön? Három kérdés a sok közül, amelyekre a kedd esti müncheni „csúcsmeccstől” vártuk a választ.

Az első tíz percben élesebbnek tűntek a németek, jobbára a francia térfélen zajlott a játék, aztán átlendült az inga, a soraikat feljebb toló „kékek” letámadása sok labdaszerzést eredményezett. Az első helyzet is előttük adódott – szöglet után Paul Pogba fejelt fölé –, majd egy bal oldali Kylian Mbappé-megugrás is lövéssel ért véget, Manuel Neuer védett.

S aztán a 20. percben egy szélről belőtt labda meg is hozta a franciák vezető gólját: Pogba emelt keresztbe nagyszerűen a 16-os üres bal oldalára, a lendületesen érkező Lucas Hernandez középre játszott, és a menteni igyekvő Mats Hummels csizmaszárral a saját kapujába emelt – öngól (1–0).

EGY KIS STAT: a 2020–2021-es idényben ez már a negyedik öngól, amelyet a franciák javára könyveltek el (korábban Horvátország, Ukrajna és Kazahsztán „segített be” nekik). Ennél gazdagabb efféle éves „zsákmányuk” még nem volt.

A franciák innentől hátrább húzódtak, viszonylag könnyedén verték vissza az egyelőre nem túl pontosan felépített, „szögletesen rögtönzött” német támadásokat – és lesték az ellencsapás lehetőségét.

Francia gólöröm – a találat győzelmet ért (Fotó: Árvai Károly)

Az 51. percig kellett várniuk az első igazira, akkor a bal oldalon előre törő Adrien Rabiot 7 méteres lövése a bal kapufáról pattant az alapvonalon túlra. A németek terület- és labdabirtoklása hatékonyabb lett, a nationalelf akár egyenlíthetett volna, ám Serge Gnabry közelről centikkel fölé lőtt, majd megint csak centiken múlt, hogy nem tudta elpasszolni a labdát a kivetődő Hugo Lloris mellett.

Negyedóra elteltével valamelyest enyhült a német nyomás. Előbb azért, mert Robin Gosens lába Benjamin Pavard halántékával ütközött ijesztően egy német beívelésnél – a francia védő néhány perces ápolás után szerencsére folytatni tudta a játékot –, aztán meg azért, mert a franciák rendezték soraikat, sikerült többször labdát szerezniük, Mbappé lőtt egy látványos gólt is. Igaz, az ünneplés rövidre sikeredett – les volt.

Joachim Löw kettős cserével frissítette csapatát az utolsó negyedórára, érkezett Timo Werner és Leroy Sané, majd jött Emre Can és Kevin Volland is, de gólt megint csak a lazán, kreatívabban játszó franciák szereztek – Karim Benzema találatát kicsit tovább ünnepelhették, mint Mbappéét, de a VAR végül megint „beintette” a lest.

Meg nem adott gólok ide, kapufa oda, a világbajnok Franciaország győzelemmel kezdte az Európa-bajnokságot, azaz három pont birtokában érkezik Budapestre, hogy szombaton 15 órakor megmérkőzzön a magyar válogatottal.

EGY KIS STAT: Németország válogatottja először kezdett vereséggel Európa-bajnokságot. A korábbi 12 nyitó meccséből hetet megnyert a nationalelf, öt döntetlennel ért véget (értelemszerűen az NSZK eredményeit is beleszámítva). Eddig csupán egyszer fordult elő olyasmi, hogy az Eb-t vereséggel kezdő válogatott aranyérmes lett (Hollandia, 1988-ban).

A csoport másik keddi mérkőzésén
MAGYARORSZÁG–PORTUGÁLIA 0–3 (0–0)

FRANCIAORSZÁG – VÉGLEGES KERET (26 fő)
KAPUSOK: 1 – Hugo Lloris
(Tottenham – Anglia), 16 – Steve Mandanda (Marseille), 23 – Mike Maignan (Lille)
VÉDŐK: 2 – Benjamin Pavard (Bayern München – Németország), 24 – Léo Dubois (Lyon), 4 – Raphaël Varane (Real Madrid – Spanyolország), 15 – Kurt Zouma (Chelsea – Anglia), 3 – Presnel Kimpembe (PSG), 5 – Clément Lenglet (Barcelona – Spanyolország), 21 – Lucas Hernandez (Bayern München – Németország), 18 – Lucas Digne (Everton – Anglia), 25 – Jules Koundé (Sevilla – Spanyolország)
KÖZÉPPÁLYÁSOK: 13 – N'Golo Kanté (Chelsea – Anglia), 6 – Paul Pogba (Manchester United – Anglia), 14 – Adrien Rabiot (Juventus – Olaszország), 12 – Corentin Tolisso (Bayern München – Németország), 17 – Moussa Sissoko (Tottenham – Anglia), 8 – Thomas Lemar (Atlético Madrid – Spanyolország)
TÁMADÓK: 26 – Marcus Thuram (Mönchengladbach – Németország), 20 – Kingsley Coman (Bayern München – Németország), 10 – Kylian Mbappé (PSG), 7 – Antoine Griezmann (Barcelona – Spanyolország), 9 – Olivier Giroud (Chelsea – Anglia), 19 – Karim Benzema (Real Madrid – Spanyolország), 22 – Wissam Ben Yedder (Monaco), 11 – Ousmane Dembélé (Barcelona – Spanyolország)
SZÖVETSÉGI KAPITÁNY: Didier Deschamps

NÉMETORSZÁG – VÉGLEGES KERET (26 fő)
KAPUSOK: 12 – Bernd Leno (Arsenal – Anglia), 1 – Manuel Neuer (Bayern München), 22 – Kevin Trapp (Eintracht Frankfurt)
VÉDŐK: 4 – Matthias Ginter (Mönchengladbach), 20 – Robin Gosens (Atalanta – Olaszország), 26 – Christian Günter (Freiburg), 3 – Marcel Halstenberg (RB Leipzig), 5 – Mats Hummels (Borussia Dortmund), 16 – Lukas Klostermann (RB Leipzig), 24 – Robin Koch (Leeds United – Anglia), 2 – Antonio Rüdiger (Chelsea – Anglia), 15 – Niklas Süle (Bayern München)
KÖZÉPPÁLYÁSOK: 23 – Emre Can (Borussia Dortmund), 10 – Serge Gnabry (Bayern München), 18 – Leon Goretzka (Bayern München), 21 – Ilkay Gündogan (Manchester City – Anglia), 7 – Kai Havertz (Chelsea – Anglia), 13 – Jonas Hofmann (Mönchengladbach), 6 – Joshua Kimmich (Bayern München), 8 – Toni Kroos (Real Madrid – Spanyolország)
TÁMADÓK: 14 – Jamal Musiala (Bayern München), 25 – Thomas Müller (Bayern München), 17 – Florian Neuhaus (Mönchengladbach), 19 – Leroy Sané (Bayern München), 9 – Kevin Volland (Monaco – Franciaország), 11 – Timo Werner (Chelsea – Anglia)
SZÖVETSÉGI KAPITÁNY: Joachim Löw