Eb 2020, D-csoport: Svájc a 84. percben 3–0-ra vezetett, mégsem nyert!

2019.03.26. 22:42
A dánok háromgólos hátrányból álltak fel a végjátékban (Fotó: AFP)
A 2020-as Európa-bajnokságot megelőző selejtezősorozat D-csoportjának 2. fordulójában Svájc hazai pályán 3–3-as döntetlent játszott a remekül hajrázó Dániával.

A bázeli mérkőzésen a házigazdák Freuler közeli löketével szereztek vezetést a 19. percben, majd a második félidő derekán Xhaka lőtte ki 20 méterről a jobb felső sarkot. Az utolsó negyedóra kezdetén Embolo ritka komikus jelenetsor végén növelte háromra az előnyt, ekkor kevesen fogadtak volna arra, hogy a svájciak nem nyernek... (3–0).

A SVÁJCI GÓLOK

A 84. percben azonban a védelem nem tudott tisztázni egy szabadrúgás után, Jörgensen közelről szépített, a 88.-ban Gytkjaer egy végletekig kijátszott helyzet végén talált be, a 93.-ban pedig Dalsgaard fejjel mentett pontot (3–3).

A DÁN GÓLOK

A csoport másik meccsén az írek Hourihane nagyszerű szabadrúgásával legyőzték Grúziát, így két meccs után hibátlan mérleggel vezetik a csoportot (1–0).

A GYŐZTES GÓL

EURÓPA-BAJNOKI SELEJTEZŐ
2. FORDULÓ
D-CSOPORT
Svájc–Dánia 3–3 (Freuler 19., G. Xhaka 66., Embolo 76., ill. M. Jörgensen 84., Gytkjaer 88., Dalsgaard 93.)
Írország–Grúzia 1–0 (Hourihane 36.)