Eb 2020, D-csoport: a dánok a végén legyűrték a svájciakat

B. L.B. L.
2019.10.12. 20:00
A dánok a hajrában szerzett góllal legyűrték a svájciakat (Fotó: AFP)
A labdarúgó Európa-bajnoki selejtezősorozat D-csoportjának 7. fordulójában Írország gól nélküli döntetlent játszott Grúziában, a csoport másik meccsén pedig a dánok a hajrában szerzett góllal legyűrték Svájcot.

GRÚZIA–ÍRORSZÁG

A listavezető jól kezdte a mérkőzést, már a negyedik percben vezetést szerezhetett volna, de John Egan szabadrúgás utáni fejesét a kapufa hárította.

Ezt követően viszont a házigazda vette át a kezdeményezést, de hiába tüzeltek mindenhonnan a grúzok, a 14 kísérletből egy sem találta el a kaput. Az utolsó pillanatokban három nagy ír lehetőséget is láthattak a nézők, előbb Loria védte Connolly lövését és Duffy fejesét, a kettő között pedig előbbi próbálkozásánál az oldalháló volt a végállomás, így maradt a 0–0.

DÁNIA–SVÁJC

A nap második meccse sem indult eseménydúsan, az első félidőben két svájci helyzetet jegyezhettünk fel, előbb Xhaka távoli lövését védte Schmeichel, majd Mehmedi közeli próbálkozását is hárította. A fordulást követően is a vendégek maradtak aktívabbak, de Mehmedi fejese fölé szállt, Ricardo Rodriguez pedig a lécet találta el.

A dánok egy Delaney-fejessel mutattak életjeleket, de Eriksen szöglete után nem talált kaput, nem úgy a Tottenham-középpályás passza után a 84. percben Yussuf Poulsen, aki a kontra végén 14 méterről a jobb alsóba lőtt – megszerezve a D-csoport egyetlen szombati találatát (1–0).

A DÁN GYŐZTES GÓL

A svájciak még a 95. percben is egyenlíthettek volna, ezen a meccsen azonban senki sem tudta bevenni Schmeichel kapuját.