Eb 2020, C-csoport: nekik nyolc – német gála Észtország ellen

2019.06.11. 22:38
A németek nyolcszor ünnepelhettek az észtek ellen (Fotó: AFP)
Németország valóságos gálaelőadást rendezett a 2020-as labdarúgó Európa-bajnokság selejtezősorozatának C-csoportjában, a hazaiak Marco Reus és Serge Gnabry vezérletével 8–0-ra kiütötték Észtországot.

A selejtezőt két győzelemmel kezdő német válogatott még Joachim Löw nélkül is toronymagas esélyesnek számított Észtország ellen, arra azonban Marco Reusék sem számítottak valószínűleg, hogy így átszaladnak a vendégeken.

A gólgyártást a Borussia Dortmund támadója kezdte meg, már a 10. percben a léc alá bombázott Thilo Kehrer beadása után, majd nem sokkal később Serge Gnabry és Leon Goreztka növelték az előnyt. A szünet előtt még Ilkay Gündogan is betalált tizenegyesből, majd Reus megszerezte második gólját – gyönyörű szabadrúgásgólt lőtt (5–0). Németország öt éve, a bizonyos Brazília elleni vb-kiütés (7–1) óta nem talált be ötször az első játékrészben, így minden adott volt a fiesztahangulathoz.

A fordulás után kicsit visszavett a hazai együttes, amely így is megduplázta góljai számát, azonban Leroy Sanénak a három közül csak az egyik találatát adták meg – az első kettőt les miatt érvénytelenítették, különösen az első volt vitatható, mivel a Manchester City szélsője bőven a leshatárról lépett ki (8–0).

A nyolc gól mellett érdemes megemlíteni, hogy Manuel Neuer harminchetedszer hozott le meccset kapott gól nélkül a válogatottban (a 88. mérkőzésén), ezzel megdöntötte Sepp Maier rekordját (36).

A csoport másik mérkőzésén Észak-Írország 1–0-ra nyert Fehéroroszországban.Az északírek négy győzelemmel kezdtek, ilyen jól még sohasem rajtoltak sem Európa-bajnoki, sem pedig világbajnoki selejtezősorozatban.