Räikkönen arcán minden ott van, de volt, aki még jobban felhúzta magát!

K. D.K. D.
2017.05.29. 13:09
Mint arról beszámoltunk, a második helyről rajtoló ferraris Sebastian Vettel nyerte meg a Formula–1-es Monacói Nagydíjat Kimi Räikkönen előtt. Az Indianapolis 500-as versenyen a futamot a volt F1-es pilóta, a japán Szato Takuma nyerte, míg Fernando Alonso nem tudta befejezni a viadalt. Nézzük most a legjobb jeleneteket mindkét versenyről, azaz jöjjenek az F1-legek, egy kis Indy-leggel felturbózva.

A HÉTVÉGE BESZÓLÁSA. Az Indy 500-as futamon „légióskodó" Fernando Alonso élőben köszönt be az autóját kölcsönvevő Jenson Buttonnak, és az alábbi beszélgetés zajlott le:A HÉTVÉGE BESZÓLÁSA. Az Indy 500-as futamon „légióskodó" Fernando Alonso élőben köszönt be az autóját kölcsönvevő Jenson Buttonnak, és az alábbi beszélgetés zajlott le:

„Sok szerencsét kívánok Indianapolisból Jenson! Tévén figyelem, hogy mennyire vigyázol az autómra!" – szólt Alonso üzenete néhány ezer kilométerről.

„Köszi, igyekszem. Bele fogok pisilni az autódba…” – reagált Button.

El is felejtettük, mennyire hiányzik Jenson Button...

A HÉTVÉGE KÉTKEREKEZÉSE. Button egyébként ha nem is pisilt az autóba – bár erről nincs információnk –, nem fogta vissza magát, és Pascal Wehrleint úgy elküldte kétkerekezni, hogy olyat nem sűrűn látni.

A HÉTVÉGE LEGMORCOSABB VERSENYZŐJE. Na, ez egy nehéz kategória, ugyanis sok versenyző bejelentkezett ezért a „díjért”. Kimit most hagyjuk, róla majd később, így a befutónak Max Verstappen tűnik, akinél egy kicsit eltaktikázta magát a csapat, a holland pedig erre úgy reagált, hogy azt csak egy sípkoncerttel lehetett leadni az adásban.

A HÉTVÉGE LEGMALDONADÓBB PILLANATA. Pastor Maldonado ámokfutása a Formula–1-ben sosem merül feledésbe, ideje hát kiosztani a venezuelairól elnevezett díjat. És a győztes… Marcus Ericsson, aki a safety cartól úgy megijedt, hogy összetörte saját magát.

A HÉTVÉGE FOTÓJA. Verstappen és mögötte az alagút. Ehhez már nem kellenek szavak.

Tökéletes kép (Fotó: reddit.com)

A HÉTVÉGE BALESETE. Ugrás az IndyCarba, az 55. körben Jay Howard és Scott Dixon ütközött, utóbbi brutálisan a falnak csapódott, autójából pedig egy kenyérpirítónyi maradt. Egyébként csodák csodájára mindenki megúszta a balesetet súlyos sérülés nélkül.

A HÉT ÉS AZ ÉV LEGSZOMORÚBB SZTORIJA. Fernando Alonso tulajdonképpen átutazta a világot, megtanult egy teljesen más autót vezetni, csak azért, hogy megint elfüstöljön egy motort.

Ehhez kapcsolódóan:

„Fernando, kérsz egy autót?”
„Milyet?”
„Egy Hondát!”

A LEGJOBB KOMMENTÁR. És ha már Indianapolisban járunk, a versenyt Szato Takuma nyerte meg, akihez képest Pastor Maldonado az F1-ben gyenge kezdőnek bélyegezhető csak.

A japán pusztítógépezet pedig érthetően felpörgette utolsó körével hazája kommentátorait. Ő lett egyébként az Indianapolis 500 történetének első japán nyertese. Csoda a reakció?

A HÉTVÉGE LEGFÁJDALMASABB PILLANATA.
A végre a pole-ból induló Kimi Räikkönennel csúnyán kitolt a Ferrari, azt mindenki döntse el, hogy szándékosan vagy véletlenül. Egy biztos, ennél jobban senki sem utálta még a második helyért járó trófeát!

Pedig a második helynek Monacóban mindig szoktak örülni…

Did Vettel win legitimately or did Ferrari grant him the win by strategy #scuderiaferrari #f1 #kimiraikkonen #sebastianvettel #monacogp

MONACÓI NAGYDÍJ, A VÉGEREDMÉNY (78 kör, 260.286 km)