Kimi az éjszakában, Maldonado és a repülők - F1-legek

2014.04.07. 08:55
A Nemzeti Sport Online olvasói már megszokhatták, hogy a Bajnokok Ligája-játéknapokat és az NB I-es fordulókat követően „leges” cikkben, kicsit másképp dolgozzuk fel az érdekességeket. Az idén nincs ez másképp a Formula–1-es versenyhétvégékkel sem. Ezúttal a Bahreini Nagydíjat vettük górcső alá.

Gutiérrez a levegőben, Maldonado csak lesi a háttérben - a hétvége legjobb jelenete

A HÉTVÉGE JELENETE. Persze, voltak szép előzések, több is, mint az idei első két futamon, de prímet egyértelműen Pastor Maldonado és Esteban Gutiérrez ütközete vitte. A Lotus pilótája a 41. körben az egyes kanyarnál egész egyszerűen felöklelte a Sauber mexikói versenyzőjét, aki pörgött a levegőben, majd a kerekén landolt és végül kiszállt az autóból saját lábán. Gutiérrezt elővigyázatosságból kórházba szállították, de már vasárnap este kiengedték. Maldonado? Nos, ő a 10 másodperces stop-ang-go büntetése mellett megúszta három büntetőponttal és rajtbüntetéssel. A venezuelai a futam után elmondta, befordult a kanyarba és már nem tudott hová menni. Igen, ezt láttuk.

A HÉTVÉGE ABSZOLÚT GYŐZTESE. A Mercedes. A bahreini győzelemmel a Mercedes lett az első istálló 2006 óta (Renault), amely megnyerte a szezon első három futamát. Ráadásul 2010 óta (McLaren) arra sem volt példa, hogy egy csapat két egymást követő versenyen megszerezze az első és a második helyet. A Mercedes-motoros autók harmadszor sajátították ki mindhárom dobogós helyezést, ez előtt az 1955-ös Brit Nagydíjon, a 2010-es és a 2012-es Kínai GP-n, valamint az idei Ausztrál Nagydíjon (bár ez Daniel Ricciardo kizárásának megfellebbezése miatt függőben van) hajtotta az első hármat a Mercedes hajtóműve. Az F1-es csúcstartó a Ford Cosworth 77-tel, a Renault 17-tel a második, a Ferrari kilenccel a harmadik.

HAMILTON BEÉRTE FANGIÓT. Bahreini sikerével egyébként Lewis Hamilton futamgyőzelmek számában (24) beérte a legendás, ötszörös világbajnok Juan Manuel Fangiót az örökranglista 10. helyén. A következő sikerével Jim Clarkot és Niki Laudát éri utol. Hamilton az idei 170 versenykörből 110-et zárt az élen, a másik 60-at Nico Rosberg fejezte be az első helyen.

A HÉTVÉGE HŐSE. Sergio Pérez. A Force India rögtön a nap emberének nevezte Pérezt, aki a negyedik helyről rajtolva végül harmadik pozícióban zárt a bahreini futamon. Ez volt az istálló első dobogós helyezése a 2009-es Belga Nagydíj óta, a mexikói pilóta pedig karrierje során negyedszer állhatott fel a dobogóra, így már csak három dobogós helyre van minden idők legeredményesebb mexikói F1-es pilótájától, Pedro Rodrígueztől. Pérez eddigi három csapata közül kettő színeiben dobogós volt, épp a McLarennel nem jött össze neki ez.

Valtteri Bottas cicáját nem annyira foglalkoztatja az autóversenyzés

A HÉTVÉGE SZURKOLÓJA. Konkurenciát kapott a Formula–1-es pilóták házi kedvencei között Lewis Hamilton kiskutyája. Valtteri Bottas barátnője, az úszó Emilia Pikkarainen a Twitteren megmutatta a finn pilóta cicáját, aki a kép tanúsága alapján rendkívül izgatott volt a Bahreini Nagydíj előtt. A Williams pilótája csapattársa, Felipe Massa mögött a nyolcadik helyen ért célba a vasárnapi futamon.

A HÉTVÉGE MÉMJE. Kanyarodjunk vissza egy picit Maldonado és Gutiérrez összeakadásához. Egy F1-es szakíró a Twitteren osztotta meg az alábbi képet, melyen két katonai repülőgép gyakorlatozik és hasonló állást vesznek fel, mint amit a két pilóta produkált Bahreinben F1-es autóval.

Hasonlít, ugye?!

A HÉTVÉGE RÁDIÓBESZÉLGETÉSE. Danyiil Kvjat, a Toro Rosso orosz pilótája és versenymérnöke, Marco Matassa folytatta le az alábbi magasröptű beszélgetést rádión keresztül a második szabadedzésen:

Matassa: SOC9.
Kvjat: Mi?
Kvjat: Semmit sem értek!.
Matassa: State of charge 9.

Valószínűleg az elektromotor töltését próbálták beállítani, viszonylag kevés sikerrel...

A HÉTVÉGE STATISZTIKÁI. Ez volt a 900. versenyhétvége a Formula–1-ben, Bahreinbe pedig tizedik alkalommal látogatott a sportág. Nico Rosbergnek ez volt a 150. futama, Jenson Buttonnek pedig a 250. Előbbi a második helyen zárt, utóbbi váltóprobléma miatt kiesett. A következő verseny egyébként a Kínai Nagydíj lesz, ahol Rosberg első futamgyőzelmét aratta még 2012-ben.

Két keréken? Miért ne!

A HÉTVÉGE JELENETE 2. Kimi Räikkönen gyakran csal mosolyt rajongói arcára, ha nem versenyzésével, akkor mással. Most éppen azzal, hogy a pénteki szabadedzésen két kerékre állította a Ferrarit a négyes kanyar kijáratában, ahonnan szombatra eltüntették a Ferrarin kívül Maldonado autóját is megdobó kerékvetőt. Azért le a kalappal, Kimi!

Este van, este van, Kimi napszemüvegben...
VÉGÜL, DE NEM UTOLSÓ SORBAN. Természetesen szebbnél szebb lányok Bahreinben is voltak, az ország kultúrájának megfelelő öltözetben.

Fotó: planet-f1.com