Ha Brazília, akkor Németország; Piquet hülyét csinált magából

2014.11.10. 13:17
Németországnak a futball után az F1-ben is szerencsét hozott a brazil helyszín 2014-ben (Fotók: Twitter)
A Nemzeti Sport Online az idei F1-es világbajnokság során a hétvége érdekességeit összeszedve tekint vissza egy-egy futamra. Természetesen a Brazil Nagydíjon is volt miből szemezgetni, íme, a hétvége legjei!

A HÉTVÉGE REKORDJA. Az utolsó előtti futamon megdőlt a McLaren-istálló 1988-ban felállított rekordja: Ayrton Senna és Alain Prost 26 éve tíz kettős győzelmet aratott a szezon során, a Mercedes párosa Brazíliában az istálló idei 11. kettős győzelmét aratta. A McLarennek 16 versenyen volt lehetősége a rekord felállítására, a Mercedes az idei 18. futamon döntötte meg a rekordot.

KI MIKOR LESZ VILÁGBAJNOK?
Sokszor leírtuk már mi is, hogy Lewis Hamiltonnak (334 pont) Nico Rosberg (317) győzelme esetén a 2. helyen kell célba érnie Abu-Dzabiban ahhoz, hogy világbajnok legyen. Ám a teljesség kedvéért álljanak itt a további variációk a dupla pontos idényzáróra!
Abu-Dzabiban a győztes 50, a második helyezett 36, a harmadik 30, a negyedik 24, az ötödik 20, a hatodik 16, a hetedik 12, a nyolcadik 8, a kilencedik 4, a tizedik 2 pontot kap.
Lewis Hamilton világbajnok lesz, ha Abu-Dzabiban...
...több pontot szerez, mint Rosberg.
...Rosberg legfeljebb a hatodik.
...Rosberg nyer, ő pedig a 2. helyen ér célba.
...Rosberg 2. lesz, ő pedig befér az első ötbe.
...Rosberg a 3. helyen ér célba, Hamilton pedig legalább 6.
...Rosberget negyedikként intik le, az angolt pedig nem rosszabb nyolcadiknál.
...Rosberg 5., Hamilton pedig négy pontot szerez, azaz legalább 9. lesz.
...egyikük sem ér célba pontszerző helyen.
Nico Rosberg a világbajnok, ha...
...nyer, Hamilton pedig legfeljebb 3.
...2. lesz, Hamilton pedig legfeljebb 6.
...3., Hamilton pedig nem fér be az első hatba.
...4., miközben csapattársa kiszorul az első nyolcból.
...5., és Hamilton csak két pontot szerez.

A HÉTVÉGE NEMZETE. Akárcsak nyáron a labdarúgó-világbajnokságon, az F1-es futamon is szerencsét hozott Brazília házigazdaként Németországnak, Nico Rosberg ugyanis hazája 150. F1-es futamgyőzelmét szerezte meg – éppen a berlini fal leomlásának 25. évfordulóján. A német pilóta a hazai versenye, 113 nap után győzött ismét.

A HÉTVÉGE VIGASZA. A Nagy-Britannia 600. dobogós helyezését jegyző Lewis Hamilton nem tudta legyőzni Rosberget, de legalább a leggyorsabb kört elhappolta csapattárástól. Ebben a tekintetben 7–5-re vezet a Mercedes 2014-es belharcában, s már biztos, hogy az övé az idei legtöbb leggyorsabb kör. Rajtuk kívül Sebastian Vettel kettőt, Kimi Räikkönen, Felipe Massa, Valtteri Bottas és Sergio Pérez egyet-egyet jegyzett.

A HÉTVÉGE NYILATKOZATA. „Azt mondják az emberek, hogy a Formula–1 válságban van. Ez totális ferdítés. Néhány csapat válságban van, ez igaz. Az F1 mindig is ilyen volt, csapatok jöttek, csapatok mentek” – Bernie Ecclestone, aki egy hete azt mondta, ő a hibás az F1-ben kialakult anyagi gondok miatt, és a legszívesebben széttépné és újraírná a pénzelosztásról szóló szerződéseket, aludt párat, és már ő is úgy véli, hogy nincs gond. Kevesen hiszik el neki.

A HÉTVÉGE BOHÓCA. Nelson Piquet, Brazília háromszoros F1-es világbajnoka a Mercedes pihenőjében, Niki Lauda mellett ülve nézte végig a futamot, amely előtt megfogadta, hogy ha mutatják őket a közvetítésben, megpuszilja egykori csapattársát. Meg is tette, de ezzel még nem volt vége. Őt kérték fel a verseny után a dobogón az interjúk elkészítésére. Az enyhén (?) ittasnak tűnő Piquet rióiként nem közönségkedvenc Sao Paulóban, és csak rontott a helyzeten, hogy alig bírt végigmondani egy-egy mondatot, Lewis Hamiltonnak pedig kérdés helyett azt árulta el, hogy gerjed a nőjére. Hamilton és Nico Rosberg is láthatóan kiborult a brazil legendán, akit minden bizonnyal utoljára kértek fel dobogós interjúra.

Nelson Piquet többször is bolondot csinált magából vasárnap

A HÉTVÉGE KIESŐJE. Daniel Ricciardo a Red Bull-Renault felfüggesztése miatt adta fel a versenyt, ezzel 15 futamon át tartó pontszerző sorozata szakadt meg. Az övé volt a leghosszabb élő széria, amellyel most már csapattársa, a legutóbbi tíz versenyen eredményes Sebastian Vettel büszkélkedhet. Az idén a Mercedes mellett csak a Red Bull nyert versenyt, ha Abu-Dzabiban is e két csapat egyike arat sikert, 2007 óta először zárunk olyan évet, hogy csak két csapat osztozik a győzelmeken.

A HÉTVÉGE MEGLEPŐ STATISZTIKÁJA. Sergio Pérez a pénteki edzésnapon egy kört sem tett meg, hét rajthelyes büntetés tudatában készült a folytatásra, így az időmérőn nem is erőlködött, már az első szakaszban kiesett. A mexikói 50 versenyhétvége óta először szállt ki az időmérő legelején – akármilyen hihetetlen, a teljes mezőnyből ő volt az egyetlen, aki az elmúlt félszáz időmérő mindegyikén bejutott a második szakaszba.

A HÉTVÉGE SZELFIJE. Valtteri Bottas nagyon közel engedte magához az egyik profi fotóst a Brazil Nagydíjon.