F1: Vettel volt csapata sisakjában; Hamilton felelős a Red Bull túlköltekezéséért?

2022.10.31. 14:42
Max Verstappen szezonbeli 14. győzelmét aratta a Formula–1-es Mexikói Nagydíjon. Nem ez a futam az év legizgalmasabb pillanatait hozó esemény, ráadásul a pályán kívül történtek kissé elvonták a figyelmet a versenyzésről. Kiderült, milyen büntetést kapott a Red Bull a tavalyi költségvetési határ túllépéséért, ahogyan egyesek azt is tudják, mihez, vagyis kihez köthető a szabálytalanul elköltött pénzösszeg. Nyck de Vries neve kissé összezavarta Carlos Sainz Jr.-t, míg Sergio Pérez rendet parancsolt a sportszerűtlenül viselkedő honfitársai között. Íme, az F1-legek a mexikói futamról!

HA NINCS AZ A SILVERSTONE-I ÜTKÖZÉS… Mi más lett volna a legforróbb téma a mexikói paddockban, mint az, hogy döntés született a Red Bull költségvetési ügyében? A részletes vizsgálatból kiderült, hogy az osztrák istálló 1 864 000 fonttal költött többet tavaly a megengedettnél, ami 1.6 százalékos túllépést jelent. Érdekes, hogy Christian Horner a 2021-es Brit Nagydíjat követően – amely rajtjánál Lewis Hamilton kilökte Max Verstappent – azt nyilatkozta, hogy a hétszeres világbajnok meggondolatlan manővere 1.8 milliós kárt okozott a Red Bullnak.HA NINCS AZ A SILVERSTONE-I ÜTKÖZÉS… Mi más lett volna a legforróbb téma a mexikói paddockban, mint az, hogy döntés született a Red Bull költségvetési ügyében? A részletes vizsgálatból kiderült, hogy az osztrák istálló 1 864 000 fonttal költött többet tavaly a megengedettnél, ami 1.6 százalékos túllépést jelent. Érdekes, hogy Christian Horner a 2021-es Brit Nagydíjat követően – amely rajtjánál Lewis Hamilton kilökte Max Verstappent – azt nyilatkozta, hogy a hétszeres világbajnok meggondolatlan manővere 1.8 milliós kárt okozott a Red Bullnak.

VETTEL ISMÉT RED BULL-FELSZERELÉSBEN. Az előző, austini versenyhétvégén jött a hír, hogy elhunyt a Red Bull alapítója és tulajdonosa, Dietrich Mateschitz. Az üzletemberről természetesen az osztrák istállónál is megemlékeztek, ám a korábbi Red Bull-versenyzők is tiszteletüket fejezték ki. Sebastian Vettel például egyedi sisakfestéssel versenyzett Mexikóban.

MEGTÉVESZTŐ NÉV EGY AUTÓVERSENYZŐ SZÁMÁRA. Érdekes párbeszéd játszódott le Carlos Sainz Jr. és mérnöke között az első szabadedzésen, amelyen Formula–2-es versenyzők mellett Nyck de Vries is részt vett. Sainz figyelmét ugyanis felhívták, hogy a holland versenyző érkezik mögötte kivezető körön, csakhogy De Vries nevét „debrisnek” hallotta, ami törmeléket jelent angolul. Lehet, hogy jövőre több félreértés is lesz az egyik újonc neve kapcsán?

A STATISZTIKA NEM ÁLLT VERSTAPPEN OLDALÁN. Idénybeli hatodik pole pozícióját szerezte meg Verstappen Mexikóban, azonban ez a helyszín nem arról híres, hogy az első rajtkockából induló versenyző a futamgyőzelem abszolút esélyese. Az előző négy évben legalábbis mindig olyan nyert, aki kissé hátrébbról vágott neki a versenynek, ráadásul Verstappen helyzetén az sem segített, hogy George Russell várhatta a rajtot mellőle, aki nem egy versenytársa futamának vetett véget igen hamar az utóbbi időben. Verstappen szerencséjére ezúttal minden gördülékenyen alakult.

NEM EZ VOLT AZ ÉV VERSENYE. A helyi szurkolók egyedülálló hangulatot teremtettek, ám nem a vasárnap tapasztalt izgalmakon múlt a jókedvük. Sokan egyenesen a szezon egyik legrosszabb versenyének nevezték a mexikóit, így a futamról készült mémek is nagyrészt erről szólnak.

VALAKI JÓKEDVE AZONBAN GARANTÁLT VOLT. Sergio Pérez nemcsak az őt éltető szurkolók miatt érezhette azt, hogy folyamatosan figyelik a hazai versenyhétvégéjén, ugyanis édesapja kis túlzással csak a pályára nem kísérte el a fiát az elmúlt napokban. A Pérez család egyébként már tavaly is kicsit ellopta a show-t a dobogós ceremónia közben, bár szórakoztató nézni, ahogyan a büszke apuka gyerekek módjára ünnepel.

A fiatalabbik Pérez mellesleg a sportszerűségét is megmutatta a futam leintését követően, ugyanis fegyelemre intette honfitársait, amikor kifütyülték az éppen interjút adó Hamiltont.