Pérez Verstappen és a Mercedesek előtt az élen

I. SZ.I. SZ.
2020.07.10. 10:44
Sergio Pérezé és a Racing Pointé a legjobb időeredmény a Stájer Nagydíj első szabadedzésén (Fotó: AFP)
Alig egy héttel az idénynyitó Osztrák Nagydíj után ugyanazon a helyszínen, Spielbergben folytatódik a Formula–1 2020-as szezonja. A Stájer Nagydíj hétvégéje az első szabadedzéssel vette kezdetét, amelyen a Racing Point mexikói versenyzője, Sergio Pérez bizonyult a leggyorsabbnak. Mögötte Max Verstappen (Red Bull) és Valtteri Bottas (Mercedes) végzett a nyitó tréningen.

A Formula–1 történetében többször volt már olyan, hogy két egymást követő versenyt azonos országban rendeztek meg (az Egyesült Államokban, illetve Ausztráliában), de olyan még nem, hogy ugyanazon a pályán csapott volna össze a mezőny. A koronavírus-járvány miatt a feje tetejére borított 2020-as versenynaptárban ennek is eljött az ideje, ráadásul egymást követő hétvégéken.

A vasárnapi Osztrák Nagydíj után pénteken kezdetét vette a Stájer Nagydíj a Red Bull Ringen.

Augusztus 9. 16.10A 70. Évforduló Nagydíja

Mielőtt az autók a pályára hajtottak, Valtteri Bottasról és Charles Leclerc-ről kiderült, hogy a két futam között hazaruccant Monte-Carlóba, és amíg Bottasról úgy tudni, betartotta a koronavírus miatt elrendelt szigorú szabályokat, és nem érintkezett senkivel, a Ferrari fiatal pilótája több ismerősével is összefutott. A Ferrari egyelőre megúszta egy dorgálással.

Két futam két egymást követő hétvégén alaposan csökkentheti a második verseny szabadedzéseinek jelentőségét, hiszen mindenki ismeri már az autóját és a pályát. Persze az első verseny műszaki hibái miatt is van tennivalójuk a csapatoknak, így ennyire nem egyszerű a képlet.

Az F1 vezetői mindenesetre az első percekben gondoskodtak róla, hogy eltereljék a figyelmet a pályán történtekről, hiszen amint elkezdődött az edzés, jött az újabb bombahír: szeptember 13-án Mugellóban Toszkán Nagydíjat, 27-én Szocsiban Orosz Nagydíjat rendeznek.

Ezzel már 10 futam ismert az idei versenynaptárból, és a német Auto Motor und Sport arról számolt be, hogy októberben Hockenheim, Imola és Portimao is vendégül látja a mezőnyt, a hivatalos bejelentés akkor történik meg, ha megegyeznek a futamok sorrendjéről. Az is kiderült, hogy Kínában nem lesz idén F1-es futam, és Kanadába sem valószínű, hogy ellátogat a sorozat.

És hogy a pályán történtekről is írjunk: a lágy gumikon száguldó Sergio Pérez futotta a leggyorsabb kört, megelőzve a szintén lágy gumikat használó Max Verstappent. A múlt heti szabadedzéseket kivétel nélkül az élen záró Lewis Hamilton a negyedik lett közepesen kemény gumis körével, közvetlenül a futamgyőztes és vb-éllovas csapattársa, Valtteri Bottas mögött.

A Ferrarik közül Sebastian Vettel a 10., Charles Leclerc a 12. helyen zárt. A Bottasszal és Leclerc-rel vasárnap dobogóra álló Lando Norris 14. lett a McLaren-Renault-val.

A legrosszabb délelőttje Kevin Magnussennek volt a Haas-Ferrarival, a dán két kört tett meg, aztán a bokszban rostokolt darabokra szedett autója mellett, és mért kör nélkül zárt.

Folytatás 15 órakor, a második szabadedzésnek nagy jelentősége lehet, hiszen szombatra nagy esőt ígérnek, és ha elmarad az időmérő, a péntek délutáni tréning sorrendje dönthet a rajtsorrendről.

STÁJER NAGYDÍJ, AZ 1. SZABADEDZÉS VÉGEREDMÉNYE
1. Sergio Pérez mexikói Racing Point-Mercedes 1:04.867 átlag: 239.641 km/ó 32 kör
2. Max Verstappen holland Red Bull-Honda 1:04.963 0.096 mp. h. 31
3. Valtteri Bottas finn Mercedes 1:05.089 0.222 31
4. Lewis Hamilton brit Mercedes 1:05.120 0.253 29
5. Lance Stroll kanadai Racing Point-Mercedes 1:05.396 0.529 36
6. Alexander Albon thaiföldi Red Bull-Honda 1:05.483 0.616 28
7. Carlos Sainz Jr. spanyol McLaren-Renault 1:05.602 0.735 40
8. Pierre Gasly francia AlphaTauri-Honda 1:05.698 0.831 27
9. Daniel Ricciardo ausztrál Renault 1:05.769 0.902 31