F1: Russell versenyének szomorúbb vége lett, mint a Titanicnak

Börzöli BernadettBörzöli Bernadett
2020.12.07. 16:02
Sergio Pérez Formula–1-es karrierje első győzelmével ért véget a Szahíri Nagydíj Bahreinben. Bár azt nem sokan vitatják, hogy a mexikói versenyző nagyon megérdemelte ezt a sikert, mindez George Russellre is igaz, aki a koronavírusos Lewis Hamiltont helyettesítve lemaradt a győzelemről. Az F1-es rajongók a verseny után szinte egy emberként fejezték ki a csalódottságukat Russell miatt, így az erről készült mémek sem feltétlenül viccesnek készültek.

RUSSELL HAMAR ELKAPTA A FONALAT. Nem kellett túl sok idő ahhoz, hogy George Russell ráérezzen, milyen is a mezőny leggyorsabb autóját vezetni. Rögtön az élen nyitott az első szabadedzésen, majd a pénteki második gyakorlást is az első helyen zárta. Bár a pole pozícióról lemaradt, a verseny után talán Valtteri Bottasnak még inkább van félnivalója a mercedeses jövőjét illetően. RUSSELL HAMAR ELKAPTA A FONALAT. Nem kellett túl sok idő ahhoz, hogy George Russell ráérezzen, milyen is a mezőny leggyorsabb autóját vezetni. Rögtön az élen nyitott az első szabadedzésen, majd a pénteki második gyakorlást is az első helyen zárta. Bár a pole pozícióról lemaradt, a verseny után talán Valtteri Bottasnak még inkább van félnivalója a mercedeses jövőjét illetően.

BAJNOKAVATÁS A FIATALOKNÁL. Bahreinben ért véget a Formula–2-es idény, aminek a végén Mick Schumacheré lett a bajnoki cím. A hétszeres világbajnok Michael Schumacher fia így újabb bajnoki diadallal léphet feljebb a királykategóriába, hiszen a múlt héten a Haasnál bejelentették, hogy 2021-ben a Mick Schumacher, Nyikita Mazepin párossal vágnak neki a szezonnak. Schumacher F2-es sikere után többek között Ross Brawntól is járt a gratuláció.

AMIKOR A NÉZŐK EGY ÚJABB MERCEDES-GYŐZELEMÉRT SZURKOLNAK… A Mercedes csak 2014-től, azaz a hibridkorszak kezdetétől számítva 102 győzelmet aratott, ami miatt természetesen sokan várják már, hogy a 2022-es szabályváltoztatásokkal esetleg véget érjen a német istálló dominanciája. A múlt hétvégén azonban sokan a rivális csapatok rajongói közül sem bánták volna, ha Russell révén ismét a Mercedes szerzi meg a győzelmet. Ám pont ekkor bakiztak a csapatnál, s csupán hét ponttal zárták a szahíri hétvégét.

ELMARADT A „HAPPY END” BAHREINBEN. Azt, hogy Russell lemaradt a győzelemről, és csak a 9. helyen látta meg a kockás zászlót, szomorúbb volt nézni, mint talán bármelyik film igencsak megható végét. A kezei közül kicsúszó diadal miatt természetesen maga Russell is nagyon csalódott volt, a leintést követően gyakorlatilag összerogyott.

DE AMI AZ EGYIKNEK BÁNAT… A Mercedes bakija és az egyéb események végül oda vezettek, hogy Sergio Pérez F1-es karrierje legelső győzelmét szerezte meg a Szahíri Nagydíjon. A mexikói versenyző 190 versenyen indult, mire eljutott eddig a sikerig, s a sorozat történelmének 110. futamgyőztese lett.

Pedig Pérez a futam első körének végén az utolsó helyen állt, mert Charles Leclerc a rajtot követően kilökte őt, és be kellett mennie a bokszutcába friss gumikért. Később Pérez kezére játszottak az események, és persze a nagyszerű teljesítményével együtt történelmet írt Bahreinben.

BESZÉL VALAKI „SAINZUL”? A McLaren spanyol versenyzője a 4. helyen ért célba, amivel újabb értékes pontokat szerzett a csapatának. A leintést követően ennek nagyon örült – vagyis erre lehet tippelni abból, amit a rádión mondott. A mérnöke talán tudta, mire céloz Sainz, és csak annyit válaszolt: „Egyetértek!”