F1: Óriási problémák vannak – Stroll aggódik a Williams miatt

2018.03.26. 13:25
A Williams rémes Ausztrál Nagydíjat zárt (Fotó: AFP)
Nehéz szezonnyitón van túl a Williams. Szergej Szirotkin négy kör után volt kénytelen feladni élete első Formula–1-es versenyét, de csapattársa, Lance Stroll is csupán a 14. helyen látta meg a kockás zászlót. Előbbi vesztét furcsa hiba okozta, míg utóbbit nagyon aggasztja autója jelenlegi teljesítménye.

Nem nyújtott éppen meggyőző teljesítményt a 2018-as idény első versenyhétvégéjén a mezőny legfiatalabb pilótapárosával rajthoz álló Williams. Lance Stroll a 14., Szergej Szirotkin a 19. helyről várhatta a piros lámpák kialvását Melbourne-ben, de akárcsak az időmérőn, a versenyen sem voltak elég gyorsak – Stroll szerint ráadásul ez jól tükrözi azt, hogy mire képesek jelenleg.

„Egyszerűen nem vagyunk versenyben – tárta fel a csúf valóságot a kanadai. – Óriási problémáink vannak a túlmelegedéssel. A versenyen nem tudtam szabályozni a motort, mert a csapat elkövetett egy hibát pénteken. A túlmelegedés miatt sokat buktunk azon a motormódon, ami a biztonsági autós fázis utáni újraindításkor kell, így nem volt meg a szükséges erő. Emiatt képtelenek voltunk a versenyzésre.”

„Már az első körben gondokkal küzdöttünk, ezért tudott Esteban Ocon elkapni. Valamiért rossz módban volt az erőforrás, és jelentős problémáink voltak vele. Ebbe belekerült a versenyünk nagy része” – összegezte a nehézségeket Stroll.

Az újonc Szirotkin számára csapattársánál is rosszabbul alakult a melbourne-i verseny. Az orosz pilóta futama már a negyedik körben véget ért, s csapata furcsa magyarázattal szolgált arra, hogy mi okozhatta a kiesését. Úgy tűnik ugyanis, hogy egy műanyag szendvicses zacskó jutott be autója jobb hátsó fékhűtőnyílásába, és elzárta azt, ennek következtében túlmelegedett a rendszer, és megégtek a szenzorok, valamint a féknyerget fedő szigetelés is.