Leclerc és a Ferrari maradt az élen az időmérő előtt

Börzöli BernadettBörzöli Bernadett
2019.07.27. 11:29
Leclerc-nél a harmadik tréningen sem volt gyorsabb Hockenheimben (Fotó: AFP)
Charles Leclerc volt a leggyorsabb a Német Nagydíj harmadik szabadedzésén. A Ferrari pilótája mögött Max Verstappen (Red Bull) végzett a második helyen, majd harmadikként Sebastian Vettel zárta az utolsó tréninget. A Mercedes pilótái ismét visszafogottan teljesítettek – Valtteri Bottas a negyedik, Lewis Hamilton a hatodik leggyorsabb volt.

A péntekinél kissé hűvösebb levegő és felhősebb égbolt fogadta a mezőnyt a harmadik szabadedzésen Hockenheimben, és mivel az előrejelzések alapján hasonló körülmények várhatóak az időmérőn is, fontos 60 perc előtt álltak a versenyzők az utolsó gyakorlási lehetőségen.

Amint zöldre váltott a lámpa a bokszutca végén,Grosjean vette először birtokba a pályát, de lassacskán jöttek a többiek is.Bottas hamar elindult az első gyors körére, de rögtön az első kanyarban hibázott, és lesodródott kissé a pályáról. Csapattársa,Hamilton az első próbálkozása után az élre állt 1:13.767-es körével.

A Mercedes ötszörös világbajnoka sok időt nem töltött az élen –Leclerc hat tizedmásodperccel ment nála gyorsabb kört, és átvette a vezetést. Vettel a másik Ferrarival a második helyen állt ekkor két és fél tizedes hátrányban a csapattársához képest.

70. Olasz Nagydíj

Vettel legjobb körét később törölték, mert előnyhöz jutott, amikor túl szélesen vette az egyes kanyart, de a német így is maradt a második pozícióban. Később ráadásul szerelésre is szorult az 5-ös rajtszámú Ferrari, de úgy tűnt, hogy talán nincs nagy baj a négykerekűvel.

Féltávnál továbbra is a Ferrari párosa állt az élen, pedig sem Leclerc, sem Vettel nem járt már egy ideje a pályán.Verstappen – aki az utolsók között teljesítette az első mért körét – feljött a harmadik helyre, ám úgy tűnt, hogy Bottasnál szombaton sem mentek tökéletesen a dolgok, hiszen a finn neve ekkor csak a 10. pozícióban volt olvasható.

Leclerc nagyjából 20 perccel az edzés vége előtt tért vissza a pályára, majd elsőként ment be a hétvégén 1:13 alá, és 1:12.387-es körével megerősítette a vezető pozícióját. Mögötte Vettel is javított, de Leclerc később bár csak minimálisan, de tovább tudott faragni az idején. Később Verstappen javított sokat, és megelőzve Vettelt, feljött a második helyre.

Ezután már nem történt változás az élen – Leclerc a második után a harmadik szabadedzést is behúzta Németországban. A Ferrari pilótája mögött Verstappen és Vettel végzett, majd jött Bottas a negyedik helyen. Úgy tűnik, hogy az előző versenyhétvégéhez képest valóban sikerült fejlődnie a Haasnak, hiszen az ötödik pozícióban Magnussen neve olvasható. Igaz, a csapattársa,Grosjean az edzés végén motorproblémákra panaszkodott.

Hamilton a hatodik helyen zárta az utolsó tréninget, még Sainz, Gasly, Räikkönen és Grosjean fért be az első tízbe.