F1: hat GP2-es autó is gyorsabb volt a két Caterhamnél

2014.04.04. 15:04
A Bahreini Nagydíj az első Formula–1-es viadal, amelyen a GP2-es mezőny is elindul a betétprogramban. Pénteken megtartották az F1-esek és a GP2-esek első szabadedzését is, és a betétverseny első hat helyezettje gyorsabb volt, mint a Caterham pilótái.

A GP2-esek edzésén az új-zélandi Mitch Evans volt a leggyorsabb 1:42.062-vel, míg a hatodik az indonéziai Rio Haryantolett 1:42.388-cal. Utóbbi éppen a Caterham fiókcsapatánál versenyez, és ő is gyorsabb volt, mint az F1-esek közül Robin Frijns tartalék pilóta (1:42.417), illetve Marcus Ericsson versenyző (1:42.711).

Kobajasi Kamui a tesztelés alatt azt mondta, több értelme lenne GP2-es autóval rajtolni a Formula–1-es futamokon, mint az F1-es Caterhammel, és nem nagyon lőtt mellé – persze a GP2-es gépek nem bírják végig az F1-es versenytávot tankolás nélkül.

Az mindenesetre elgondolkodtató, hogy a két kategória száraz edzése esetén bármilyen körülmények között gyorsabb lehet egy GP2-es autó, mint egy F1-es.