F1: Alonso az élen, Mick Schumacher az utolsó helyen Abu-Dzabiban

H. L.H. L.
2020.12.15. 15:30
Mick Schumacher 125 kört tett meg a Haasszal (Fotó: Twitter/HaasF1Team)
Fernando Alonso (Renault) zárt az élen a Formula–1-es idényzáró abu-dzabi teszten, mögötte a Mercedes színeiben lehetőséget kapó Nyck de Vries és Stoffel Vandoorne következett. Az AlphaTaurival köröző Cunoda Juki ötödik lett, míg a Haaszal egyedül tesztelő Mick Schumacher az utolsó helyen végzett.

A mezőny maradt a helyszínen a Formula–1-e Abu-dzabi Nagydíjat követően, ahol kedden rendezték meg az idényzáró tesztet. A bokszutca végi lámpa közép-európai idő szerint reggel 6 órakor váltott zöldre, és az első négyórás etap végén a Mercedes tartalék pilótája, Stoffel Vandoorne vezette az időlistát 1:37.206-os körrel, míg mögötte a jövőre visszatérő és külön engedélyt kapó Fernando Alonso következett, aki először vezethette a 2020-as Renault-t a jelenlegi gumikeverékeken korlátozás nélkül.

A kétszeres világbajnok mögött az első F1-es tesztjét futó Nyck de Vries (Mercedes), Jüri Vips (Red Bull) és az idei Formula–2-es bajnokságot hatodikként záró Csou Kuan-jü (Renault) sorakozott az első ötösben.

Az egyórás ebédszünet előtt az F2 idei bajnoka, Mick Schumacher az utolsó előtti helyet foglalta el a jövő évi csapatával, a Haasszal, amely egy autóval vett részt a teszten, vagyis a botrányba keveredő leendő csapattársa, Nyikita Mazepin nem kapott lehetőséget.

Az utolsó órákban aztán Alonso állt az élre 1:36.333-as körrel, ami gyorsabb volt, mint a Daniel Ricciardo, illetve Esteban Ocon által elért köridő a múlt szombati időmérőn. A második és a harmadik helyet a Mercedesszel tesztelő De Vries és Vandoorne sajátította ki magának, a Formula E-ben a Mercedes színeiben induló párost az Alfa Romeóval összesen öt idei első szabadedzésen szerephez jutó Robert Kubica követte, majd az F2-es bajnokság bronzérmese Cunoda Juki egészítette ki az első ötöst.

A nagy valószínűséggel az AlphaTaurihoz Danyiil Kvjat helyére érkező japán mögött Vips, Antonio Fuoco (Ferrari), az F1-es ülésről lemaradó Ferrari-akadémista Callum Ilott (Alfa Romeo), Csou Kuan-jü, és a Szahríri Nagydíjon a Mercedeshez előrelépő George Russellt helyettesítő Jack Aitken zárta a top 10-et.

A sort az ugyancsak a Ferrari akadémiáját erősítő Robert Svarcman (Ferrari), a piros zászlós szakaszt is kiváltó Sébastien Buemi (Red Bull), Szato Marino (AlphaTauri), Roy Nissany, illetve Mick Schumacher zárta.

A legnagyobb távot Svarcman (129 kör) tette meg, de 120 kör felett teljesített Szato (127), Fuoco (126), Schumacher (125) és Cunoda (122) is. A legkevesebb kilométert eközben Nissany pakolta az autójába, összesen 75 kört tett meg a Williamsszel.

A teszten nem vett részt a Racing Point, illetve a konstruktőri tabellát harmadik helyen záró McLaren sem.

A Formula–1 mezőnye legközelebb a 2021-es idényt megelőző teszten hajthat pályára Barcelonában.