A 2015-ös Kínai Nagydíj volt az F1 történetében (919-ből) csupán a második, amelyen pontosan az a 10 pilóta ért be az első 10 helyen, aki a rajtrácson is ott foglalt helyet. Az eddigi egyetlen az 1961-es Holland Nagydíj volt.

Valamint ez az első szezon az F1 történetében, amikor az első három futamon ugyanaz a három pilóta állhatott fel a dobogóra, csak más sorrendben.

Szóval, izgalmas volt!

(Fotó: Twitter)

Aki nem látta a futamot, annak egyetlen képpel érzékeltetjük a lényeget.

Az legalább „kiderült”, ki rohant át a pályán, hogy beülhessen egy Ferrariba.

Lewis Hamilton nemcsak az időmérőn, hanem a futam közben is egyre forróbb ülésére panaszkodott. 35. karriergyőzelme után aztán ki is dobta a kukába.

A hétvége elterelő hadművelete: Scuderia Ferrari.

(Fotó: twitter.com/redbullf1spy)

A hétvége legromantikusabb pillanata: Max Verstappen (Toro Rosso-Renault) vs. Marcus Ericsson (Sauber-Ferrari)

Csókot, csókot!

A legszerencsétlenebb pilóta, avagy a Maldonado-díjat kapja... – Pastor Maldonado! A venezuelai előbb – a tavalyi versenyhez hasonlóan – kicsúszott a boxutca bejáratánál, aztán a pályán is megpördült, végül Jenson Buttonnal ütközött a 49. körben, és feladta a versenyt. Mentségére szóljon, hogy a karambolért Buttont meszelték el.

A hétvége szerencsétlenkedése díjat kapja: a célegyenesben ragadó Toro Rosso és a pályamunkások.

A hétvége „ha nem vagy első, utolsó vagy” díját Nico Rosberg kapja, aki állítólag a dobogón hagyta ezüstös trófeáját. A német tavaly tízszer lett második, ez a legtöbb, ami egy szezonban egy pilótának összejött, ebből nyolcszor Hamilton mögött, és ehhez újabb kettőt máris hozzátett az idei három versenyen. Nem csoda, hogy a dobogós interjúkat készítő Edwin Mosest némi irigységgel faggatta arról, milyen érzés nem ismerni a második helyezés érzését…

(Fotó: Reddit)
Azért volt boldog pillanata is

A hétvége mosolya díjat kapja: Carmen Jordá, a Lotus csinos tesztpilótája.

De a legcsábosabb tekintet díjáról le kell mondania, Daniel Ricciardo javára.

A legjobb rádiós beszólás díjat kapja: Kimi Räikkönen.

Futam közben: „Tüntessétek el előlem ezt a McLarent” (Alonso).

Futam után: „Miért köszönjem meg bárkinek is?” (A csapat gratulációja után)

A hétvége konyhafőnöke díjat kapja: Romain Grosjean.

A Kill Bill-díjat kapja: Daniel Ricciardo.

A hétvége legszerencsétlenebb reklámpillanata díjat kapja: Infiniti.

A hétvége „bepörgése” díjat kapja: Carlos Sainz Jr.
A hétvége „bezavaró pilótája” díjat kapja: Max Verstappen, aki megbontotta a sormintát.

A hétvége összecsapása/„ebből a fiúból egyszer még világbajnok lesz” díjat kapja: Ricciardo vs. Ericsson a 44. körben.

A legjobban várt F1-film díjat kapja: Enzo Ferrari. Clint Eastwood rendezésével és Robert De Niro főszereplésével készül mozifilm a Ferrari autógyár 1988-ban elhunyt alapítójának életéről. A bemutató várható időpontja: 2016.